Stamboom Serrij » Diederik Ii Van Lotharingen (± 1050-1115)

Persoonlijke gegevens Diederik Ii Van Lotharingen 

  • Hij is geboren rond 1050 in .
  • Hij is overleden op 30 december 1115 in .
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 31 augustus 2015.

Gezin van Diederik Ii Van Lotharingen

Hij is getrouwd met Gertrudis Van Vlaanderen.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1096 te .


Kind(eren):

  1. Diederik Van De Elzas  ± 1100-1168 


Notities over Diederik Ii Van Lotharingen

Diederik II van Lotharingen (ca. 1050 - 30 december 1115) was de oudste zoon van hertog Gerard van Lotharingen en Hedwig van Namen.

Diederik werd graaf van de Elzas en van Bouzonville, alsook voogd van de abdij van Remiremont en vanaf 1070 hertog van Opper-Lotharingen. Dit leidde tot een conflict met zijn jongere broer Gerard die zich achteruit gesteld voelde. In 1073 werd een schikking getroffen en kreeg Gerard een eigen deelgebied, het graafschap Vaudemont.

In 1075 vocht Diederik aan de kant van Hendrik IV bij Homburg (bij Erfurt) tegen de opstandige Saksen, die daar werden verslagen. Kort na de veldslag trouwde Diederik met Hedwig van Formbach, die weduwe was geworden omdat haar man Gebhard van Supplinburg net in die slag aan de Saksische kant was gesneuveld. Diederik bleef een trouwe aanhanger van Hendrik en veroverde in 1078 voor hem de stad Metz op de bisschop. Als straf hiervoor werd hij in 1079 in de ban gedaan en in 1082 gaf Diederik de stad weer op.

Diederik huwde eerst met Hedwig van Formbach (voor 1061 - 1090), erfgename van Supplinburg, en kreeg met haar een zoon en een dochter:
Simon I (1076-1138)
Petronilla van Saksen

Hedwig was een dochter van Frederik van Formbach (ca. 1035 - 1059) en Gertrude van Haldensleben. Uit haar eerste huwelijk had zij de volgende kinderen:
Ida, getrouwd met graaf Sieghard van Tengling
Lotharius III van Supplinburg, later keizer, geboren na de dood van zijn vader

Zijn tweede echtgenote was Gertrudis van Vlaanderen, de dochter van graaf Robrecht de Fries van Vlaanderen; samen hadden zij de volgende kinderen:
Diederik van de Elzas
mogelijk Gerard
Hendrik (ovl. 6 juni 1165), 1126 bisschop van Toul, deelnemer aan de tweede kruistocht met koning Koenraad III van Hohenstaufen, begraven in de kathedraal van Toul
Boudewijn
Ermengarde, getrouwd met Bernard van Briançon
mogelijk Gisela, eerst getrouwd met de graaf van Tecklenburg, daarna met Frederik van de Saargau

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Diederik Ii Van Lotharingen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Diederik Ii Van Lotharingen

Diederik Ii Van Lotharingen
± 1050-1115

1096

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.



Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Diederik Ii Van Lotharingen


De publicatie Stamboom Serrij is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Paul Serry, "Stamboom Serrij", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-serrij/I3885.php : benaderd 24 januari 2026), "Diederik Ii Van Lotharingen (± 1050-1115)".