Hij is getrouwd met Mathilde van Northeim.
Zij zijn getrouwd.
Kind(eren):
Koenraad II (* 1040, 1092 viel in Friesland ) was graaf van Werl-Arnsberg en Vogt van het bisdom Paderborn . Hij bleef in tegenstelling tot andere Saksische Great trailer Kaiser Henry IV In dankbaarheid aan hem waren met het recht van pre-Reits gegeven tussen de Weser en Rijn prominente rechten. Binnen begon in zijn tijd de verplaatsing van de zetel Graaf van Werl na Arnsberg .
Konrad was de zoon van graaf Bernhard II . Hij had twee broers door de naam van Heinrich en Liupold . Henry was bisschop van Paderborn . De andere broer nam weinig in uiterlijk. In het geschil over de erfenis van Conrad, behoorde hij tot het deel van de familie die in 1102 delen van het erfgoed van de aartsbisschop van Keulen overgebracht. Bovendien Conrad had de zuster Ida. Na Paul Leidinger , heeft deze trouwde met de graaf Heinrich von Lauffen. Haar dochter Adelheid was toen met Adolf I van Berg getrouwd. Hij trouwde Matilda (afwisselend ook wel Matilda), dochter van de Beierse hertog Otto van Northeim en Richenza . Dit was eerder met zijn voorouders Hermann III. van Werl getrouwd. Het huwelijk werden drie zonen en een dochter werden waarschijnlijk geboren. De zoon van Hermann vergezelde zijn vader in 1092 op een campagne in Friesland en werd gedood. Heinrich kreeg na de dood van zijn vader, het pleidooi van het bisdom Paderborn en de Provincie van Rietberg een erfenis. Belangrijkste erfgenaam was de zoon van Friedrich .
Ondanks deze nauwe relatie was ook voor de beursgenoteerde Otto van Northeim Konrad Saksische adel enquête op de pagina's keizer Hendrik IV Na de overwinning van keizer Konrad 1072 ook kan hebben geprofiteerd van de distributie van onderdelen van het Northeim eigendom. Na de heropleving van de strijd tegen Hendrik IV in 1075 heeft het opzetten van een leger uit alle delen van het rijk. De troepen uit Friesland en Westfalen werden waarschijnlijk doen onder leiding van Konrad. Konrad heeft mogelijk ook aan de 1075 Slag om de Unstrut deelgenomen.
Waarschijnlijk tegen de achtergrond van deze prominente positie tijdens de Saksische opstand was het recht van de pre-Reits tussen de Rijn en Weser toegekend. Konrad moest dus de wet op het gebied van Friesland en Westfalen een leger te leiden en had de plicht om de koning een vrijgeleide te geven. Deze eer bleef tot het einde van de provincie in 1368 in handen van de familie Graf en ging toen naar de graaf van Nassau op. De toekenning van de wet had te maken met het feit dat de Saksischehertog aan de kant van de tegenstanders van Hendrik IV vochten. Konrad was dan ook een van de belangrijkste pijlers van de Salische macht in de Westfaalse regio. Om deze reden is het tegengestelde koningen Rudolf van Rheinfelden 1078 en Hermann vanSalm in 1082 gedetacheerd onmiddellijk na hun verkiezing van de koning troepen naar Westfalen. Tegen de achtergrond van de strijd tussen voor-en tegenstanders van de keizer Konrad begonnen met de aanleg van de Graf zadel van de onbeschermde Hellwegniveau in het Sauerland Arnsberg . Daar had hij de oude burcht gebouwd.
Slag voor het bisdom Paderborn
Ook tijdens de Investituurstrijd , bleef hij aan de kant van de keizer. Konrad nam toen IV waarschijnlijk ook 1081-1084 Henry naar Italië deel. Het kan ook zijn dat de broers Conrad en Henry volgde in later. Beiden waren aan de keizerlijke kant tegen de Georgische troepen hoofdrolspelers in de strijd voor het bisdom Paderborn 1084-1085. Na de dood van bisschop Poppo van Paderborn de anti-koning Hermann van Salm 1083 kwam hij naar Paderborn als nieuwe trouw aan de paus bisschop Hendrik I van Assel te presenteren. Dit was van de kathedraal kapittel ook rechtmatig verkozen. Van zijn broer Heinrich von Werl Konrad kocht zijn erfenis, zodat de broer kon verwerven van de keizer het bisdom Paderborn met het geld. Konrad heeft zelf voor zijn broer tijdens het beleg van Rome de keizer gebruikt voor Heinrich. Nadat Heinrich von Kaiser en de (contra-) Paus Clemens III. eindelijk erkend als een bisschop, Konrad geholpen zijn broer in de gewelddadige verdrijving van Heinrich Assel. Hijverliet in het grensgebied naar Paderborn waarschijnlijk het oude kasteel Rietberg bouwen.
Friese War
Voor de oorlog tegen Friesland in 1092, heeft hij een imperium leger in het gebied tussen Corvey in Oost-en de abdij van Werden gegraven in het westen. Het was deels een kwestie van de Friezen voor de keizer te onderwerpen. Anderzijds was het Konrad de Werl belangen op dit gebied veilig. In deze oorlog, waren er drie grote veldslagen in het Land van Morseten, met eikels en Sethe. Al in de eerste slag viel Konrad en zijn zoon Hermann. In de volgende twee veldslagen werd het Westfaalse leger bijna volledig uitgeroeid in slechts tien dagen. Opvolgers waren zijn zonen Heinrich en Friedrich.
De gevolgen van de nederlaag waren significant voor de Werl huis. De keizer, die vast zat op dit moment in Noord-Italië, probeerde van daar de omstandigheden in het noorden te reguleren. Hij versterkte de positie van de Northeim graaf Heinrich vanvetten en overgebracht de vorige Werl graafschap rechten in Friesland aan het aartsbisdom Bremen-Hamburg . Deze rechten werden de Werlern dus altijd verloren. De Noord-emmers bleek onmiddellijk na de dood van Conrad aan Westfalen, waarschijnlijkom weer de eerdere banen verloren bezittingen Richenza. Delen ervan, waardoor de Noord-emmers later het aartsbisdom Keulen, om aldus het streven naar rijkdom Friedrich von Werl-Arnsberg op de lange termijn te ontsnappen.
Konrad Ii van Werl-Arnsberg | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mathilde van Northeim | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.