Stamboom Serrij » Jan Joannes Monkelbaan (1747-1826)

Persoonlijke gegevens Jan Joannes Monkelbaan 


Gezin van Jan Joannes Monkelbaan

(1) Hij is getrouwd met Popke Baukes N.n..

Zij zijn getrouwd op 29 september 1771 te Harich, hij was toen 24 jaar oud.


(2) Hij is getrouwd met Jantien Jans Postma.

Zij zijn getrouwd op 4 september 1785 te Harich, hij was toen 38 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Ane Jans Monkelbaan  1802-1856 


Notities over Jan Joannes Monkelbaan

Persoonlijke gegevens Jan Johannes Monkelbaan Mannelijk

Scans zoeken, een service van Genealogie Online
?
Hij is geboren rond 1747.

?
Hij is overleden op 10 november 1826 in Gaasterland.Bron 1
* Overlijdensakte Gaasterland, 1826
Aangiftedatum: 11 november 1826, blad nr. 71 (suppl. nr. 2-19)
Overleden op: 10 november 1826
Overleden: Jan Johannes Monkelbaan, 79 jaar, man, gehuwd

Gezin van Jan Johannes Monkelbaan

Hij is getrouwd met (1) Popk Baukes op 29 september 1771 te Harich.

* Gaasterland, huwelijken 1771
Vermelding: Bevestiging huwelijk op 29 september 1771 in Harich
Bruidegom: Jan Johannes afkomstig van Harich
Bruid: Popk Baukes afkomstig van Harich
Bron:
Collectie Doop-, Trouw-, Begraaf- en Lidmatenboeken(DTBL)
Trouwregister Hervormde gemeente Harich 1597-1810, hiaten
Inventarisnr.: DTB 296

Kind(eren):

1.Aaltje Jans Monkelbaan -1846
2.Oeke Jans Monkelbaan -1858
3.Maria Jans Monkelbaan
4.Johanna Jans Monkelbaan

Hij is getrouwd met (2) Jantie Jans Postma op 4 september 1785 te Harich.Bron 2

* Gaasterland, huwelijken 1785
Vermelding: Bevestiging huwelijk op 4 september 1785 in Harich
Bruidegom: Jan Johannis afkomstig van Harich
Bruid: Jantje Jans afkomstig van Harich
Bron:
Collectie Doop-, Trouw-, Begraaf- en Lidmatenboeken(DTBL)
Trouwregister Hervormde gemeente Harich 1597-1810, hiaten
Inventarisnr.: DTB 296

Kind(eren):

1.Jan Jans Monkelbaan -1873 Tree
2.Grietje Jans Monkelbaan
3.Grietje Jans Monkelbaan
4.Johannes Jans Monkelbaan -1863
5.Margrita Jans Monkelbaan
6.Ane Jans Monkelbaan
7.Hermen Jans Monkelbaan

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Joannes Monkelbaan?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Joannes Monkelbaan

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Joannes Monkelbaan

Jan Joannes Monkelbaan
1747-1826

(1) 1771
(2) 1785

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 september 1785 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1785: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Het eerste exemplaar van The Daily Universal Register (het latere The Times) wordt gepubliceerd.
    • 14 februari » Paus Pius VI creëert veertien nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Imola Gregorio Barnaba Chiaramonti.
    • 23 mei » Uitvinding van de bifocale bril door Benjamin Franklin.
  • De temperatuur op 10 november 1826 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: half bewolkt regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1826: Bron: Wikipedia
    • 6 juni » Oprichting van de kristalfabriek van Val-Saint-Lambert.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Monkelbaan


De publicatie Stamboom Serrij is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Paul Serry, "Stamboom Serrij", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-serrij/I11699.php : benaderd 5 februari 2026), "Jan Joannes Monkelbaan (1747-1826)".