Stamboom Serrij » Gisela van Lotharingen (< 865-< 907)

Persoonlijke gegevens Gisela van Lotharingen 


Gezin van Gisela van Lotharingen

Zij is getrouwd met Gudrod Haraldsson van Haithabu.

Zij zijn getrouwd in het jaar 882 te Blönstad ( Denemarken ).


Kind(eren):

  1. Reginhilde van Friesland  ± 870-917 


Notities over Gisela van Lotharingen

Gisela van Lotharingen (waarschijnlijk tussen 860 en 865 - tussen 21 juni en 26 oktober 907) was een dochter van de Karolingische koning Lotharius II en zijn favoriete vrouw Waldrada.

Haar vader en moeder kregen vier kinderen. Behalve Gisela ook Hugo, hertog van de Elzas, Bertha en Ermengarde. Aangezien Lotharius er voor de kerk niet in slaagde te scheiden van zijn vrouw Theutberga werden Gisela, haar broer en haar zusters nooitofficïeel erkend.

Zij trouwde rond 882 met Godfried de Noorman, die reeds drie jaar later in mei 885 bij Spijk werd vermoord.

Na de dood van haar echtgenoot werd zij in een klooster in veiligheid gebracht. Later werd zij abdis van de abdij van Nijvel en de abdij van Fosses.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gisela van Lotharingen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gisela van Lotharingen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gisela van Lotharingen

Waldrada N.n.
± 840-> 869

Gisela van Lotharingen
< 865-< 907

882

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Over de familienaam Van Lotharingen


    De publicatie Stamboom Serrij is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Paul Serry, "Stamboom Serrij", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-serrij/I10399.php : benaderd 4 februari 2026), "Gisela van Lotharingen (< 865-< 907)".