De temperatuur op 14 januari 1920 lag tussen 1,8 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 6,7 mm neerslag. Er was 2,0 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
7 april » Franse troepen bezetten het Duitse Ruhrgebied.
20 augustus » In Mülheim an der Ruhr wordt de Duitse hockey- en tennisclub Uhlenhorst Mülheim opgericht.
28 augustus » Het duel tussen Joegoslavië en Tsjecho-Slowakije (0-7) in Antwerpen betekent voor beide landen de eerste officiële voetbalinterland uit de geschiedenis.
4 oktober » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Bella Vista in de hoofdstad Montevideo.
7 oktober » Het Ir. D.F. Woudagemaal te Lemmer wordt in gebruik genomen.
31 oktober » Treinongeval in Borne (1 dode en 4 gewonden).
Trouwdag 26 juli 1944
De temperatuur op 26 juli 1944 lag tussen 14,6 °C en 27,4 °C en was gemiddeld 19,7 °C. Er was 5,1 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 7,4 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
21 april » Vrouwen in Frankrijk krijgen stemrecht.
16 mei » Sinti en Roma in Auschwitz-Birkenau komen in opstand tegen dreigende massamoord door vergassing.
8 september » Lancering van de eerste V2-raket vanuit Nederland richting Londen; doel wordt getroffen.
11 september » De Britse 2e divisie bereikt Zeebrugge; patrouilles passeren de Belgisch-Nederlandse grens tot Valkenswaard; de Amerikaanse 3e divisie bevrijdt Eupen; in het gevechtsfront van het Amerikaanse 5e korps in het groothertogdom Luxemburg passeert om 18.05 het 85e verkenningseskadron van de Amerikaanse 5e pantserdivisie als eerste de Duitse grens bij Stalzenburg.
11 september » De geallieerden bombarderen Breskens bij een poging het 15e Duitse leger de pas af te snijden.
7 november » Franklin D. Roosevelt wordt voor een vierde termijn als president van de VS gekozen, een unicum in de Amerikaanse geschiedenis.
Dag van overlijden 14 juli 2017
De temperatuur op 14 juli 2017 lag tussen 8,0 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 17,6 mm neerslag gedurende 2,5 uur. Er was 6,0 uur zonneschijn (37%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
20 januari » Een busongeluk bij de Italiaanse stad Verona heeft het leven geëist van zestien jonge Hongaren. In de bus zaten leerlingen van een gymnasium in Boedapest, die waren op skikamp geweest in Frankrijk.
7 april » Henrique Capriles, leider van de oppositie in Venezuela, mag de komende vijftien jaar geen politiek ambt bekleden.
22 mei » Bij een aanslag in Manchester komen 22 mensen om het leven bij een concert van Ariana Grande.
20 juni » Station Brussel-Centraal werd getroffen door een bomaanslag. De aanval mislukte en er vielen geen gewonden.
21 augustus » De Nederlandse hockeyers lijden de zwaarste nederlaag ooit bij een EK hockey door in een groepsduel met 5-0 te verliezen van buurland België.
23 augustus » Een concert van de Amerikaanse rockband Allah-Las in de Maassilo in Rotterdam wordt afgelast vanwege terreurdreiging.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Jansen, "Stambomen Hans Sentis", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-sentis/I1728.php : benaderd 8 januari 2026), "Geertruida Jansen (1920-2017)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.