De temperatuur op 19 maart 1928 lag tussen 5,1 °C en 13,8 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 1,0 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
28 februari » De Indiase natuurkundige Chandrasekhara Raman ontdekt het naar hem vernoemde ramaneffect.
28 februari » Totstandkoming eerste radiotelefonische verbinding tussen Nederland en Nederlands-Indië via Radio Kootwijk
7 juni » Karel Dubois, een kanunnik uit Roeselare, sticht de KSA als onderdeel van de Katholieke Actie (KA) en vervanger van de AKVS.
13 juli » Bij een mijngasontploffing in de Staatsmijn Hendrik in Limburg (Nederland) vallen dertien doden.
11 augustus » Marie Braun wint tijdens de Olympische Spelen van Amsterdam goud op de 100 meter rugslag. Ook ruiter Charles Pahud de Mortanges, de ruiterequipe en bokser Bep van Klaveren winnen goud.
12 augustus » Sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Amsterdam.
Dag van overlijden 23 april 2012
De temperatuur op 23 april 2012 lag tussen 6,4 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 5,3 uur. Er was 3,0 uur zonneschijn (21%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
23 maart » In Venezuela wordt FARC-strijder William Alberto Asprilla opgepakt, die wordt verdacht van de moord op drie Amerikanen in 1999.
25 maart » Circa drieduizend mensen lopen mee in de hoofdstad Minsk in de grootste betoging tegen de Wit-Russische president Aleksandr Loekasjenko sinds 2010.
6 mei » In Griekenland worden parlementsverkiezingen gehouden.
12 juli » Opening van voetbalstadion Stade Océane in de Franse stad Le Havre.
3 augustus » Wit-Rusland heeft de ambassadeur van Zweden het land uitgezet wegens zijn steun aan de democratische beweging, meldt de Zweedse minister van Buitenlandse Zaken, Carl Bildt.
21 november » Mount Tongariro, een van de grootste actieve vulkanen in Nieuw-Zeeland, barst rond 14.30 uur (lokale tijd) uit. De uitbarsting op het noordelijke eiland van Nieuw-Zeeland is volgens de autoriteiten volkomen onverwacht.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Jansen, "Stambomen Hans Sentis", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-sentis/I14754.php : benaderd 14 januari 2026), "Wietske Cusiel (1928-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.