Stamboom Seekles, vd Burgt, vd Ende, Janssen en Kwartiestaat van Petra van de Burgt » Jan Cornelis Gabriels (-1779)

Persoonlijke gegevens Jan Cornelis Gabriels 


Gezin van Jan Cornelis Gabriels

Hij is getrouwd met Johanna van der Burgt.

Zij zijn getrouwd op 25 januari 1738 te Geldrop, Noord-Brabant, Nederland.


Notities over Jan Cornelis Gabriels

Op 25 januari 1738 huwde Jan Cornelis Gabriels met Joanna Peters van de Burgt. Zijn vrouw was een afstammelinge van de Geldropse familie van de Burgt, die haar naam ontleende aan het middeleeuwse kasteel 'de Burgt' in Geldrop. Dit kunnen we nog net bij deze afstammeling merken, omdat Jan Gabriels als mede-erfgenaam van Peter van de Burght uit Geldrop nog delen van de landerijen van de Burght verkocht. Noot 69. R.A. (Rijks Archief) Noord-Brabant, Geldrop R51 fol 148-152, 27 februari 1761.
De tekst van zijn zilveren koningsschild luidt 'IOHANNES : CORNELIS : GABRIELS : CONINE : ONDER : De : 6 : GEHOEGTEN : VASN : S : JORIS : G : 1732. Dit schild, dat nog steeds prijkt op de koningsmantels van het Zesgehuchtense St. Jorisgilde, wordt momenteel bewaard in de gildekamer van het kasteel te Geldrop.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Cornelis Gabriels?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 maart 1779 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1779: Bron: Wikipedia
    • 12 april » Spanje neemt deel aan de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog met het Verdrag van Aranjuez
    • 13 mei » Beierse Successieoorlog eindigt met het Verdrag van Teschen dat in Cieszyn gesloten wordt tussen Oostenrijk en Pruisen. Oostenrijk kreeg de Innviertel en deed afstand van de rest van Beieren.
    • 6 december » Première van de opera L'isola disabitata van Joseph Haydn.

Over de familienaam Gabriels

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Gabriels.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Gabriels.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Gabriels (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
P.J. van de Burgt, "Stamboom Seekles, vd Burgt, vd Ende, Janssen en Kwartiestaat van Petra van de Burgt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-seekles/I1870.php : benaderd 21 januari 2026), "Jan Cornelis Gabriels (-1779)".