Stamboom Schrik » Wilhelmina Hund (1888-1962)

Persoonlijke gegevens Wilhelmina Hund 


Gezin van Wilhelmina Hund

Zij is getrouwd met Jakob ter Veld.

Toestemming voor het huwelijk is 17 maart 1917 verkregen te Wisch (Terborg-Gl).

Zij zijn getrouwd op 31 maart 1917 te Hilversum (Nh), zij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Emmo ter Veld  1919-2005 
  2. Willem ter Veld  1922-2016 


Notities over Wilhelmina Hund

Beroep: Onderwijzeres

Wilhelmina is geboren aan de Keizersgracht - Buurt RR - Nr. 127 te Amsterdam. Volgens de adresboeken van het Stads-archief Amsterdam stond het pand in 1888 op de namen van: W.G. Kleman en van der Linden. In het pand was destijds een ziekenhuis gevestigd. In de aangrenzende panden nrs. 129-131 was eveneens een verpleeginrichting gevestigd.

Het gezin woonde o.a. in de Saenredamstraat Nr. 11 te Amsterdam.

Op 23-11-1893 nl. blijkt moeder Wilhelmina Waldeck, getuige het opsporingsverzoek van de Poltie te Amsterdam, spoorloos te zijn verdwenen, met achterlating van in ieder geval Wilhelmina (en waarschijnlijk broertje Johann Theodor) in het logement 'Jan Soest' (later 'het Wapen van Utrecht') aan de Boomstraat 36 te Amsterdam. Wilhelmina is daarop in het Evangelisch Luthers Weeshuis aan de Weteringschans 261 te Amsterdam geplaatst (zie foto).

Wilhelmina was 20 maanden oud toen vader overleed en pas 12 jaar en 8 maanden toen moeder overleed.
.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmina Hund?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wilhelmina Hund

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Wilhelmina Hund


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Stads-archief Amsterdam - Reg. 8 - Folio 42 - dd. 13-07-1888

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 juli 1888 lag rond de 10,2 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
    • 15 juni » De regeerperiode van de Duitse keizer Wilhelm II begint.
    • 21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
    • 30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
    • 9 december » Herman Hollerith installeert zijn rekenmachine bij het Amerikaanse War Department.
    • 23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
  • De temperatuur op 31 maart 1917 lag tussen 0,7 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 3,8 °C. Er was 6,5 mm neerslag. Er was 1,6 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 17 januari » De Verenigde Staten kopen de Maagdeneilanden van Denemarken voor $25 miljoen.
    • 8 maart » De februarirevolutie begint in Petrograd (Sint-Petersburg), Rusland (23 februari op de juliaanse kalender).
    • 16 april » Vladimir Lenin keert terug naar Sint-Petersburg na jaren ballingschap.
    • 30 april » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Progreso.
    • 2 november » De Balfour-verklaring belooft de Joodse zionisten Britse hulp bij de opbouw van een 'nationaal tehuis' in Palestina.
    • 20 december » Oprichting van de Tsjeka, een Russische geheime dienst.
  • De temperatuur op 27 november 1962 lag tussen 4,6 °C en 6,3 °C en was gemiddeld 5,5 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1962: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,7 miljoen inwoners.
    • 8 januari » Treinramp bij Harmelen, waarbij 93 doden vallen.
    • 16 februari » Dijkdoorbraak op Schiermonnikoog.
    • 22 mei » De telefooncentrale van Warffum wordt als laatste aangesloten op het Nederlandse geautomatiseerde net, waarmee Nederland na Zwitserland het tweede volledig automatisch bellende land werd.
    • 29 juni » Bisschopswijding van Lambert Heygen, Nederlands bisschop van Doumé in Kameroen.
    • 31 augustus » Trinidad en Tobago wordt onafhankelijk.
    • 2 december » Senator Mike Mansfield is, na een reis naar Vietnam die hij op verzoek van president John F. Kennedy maakte, de eerste Amerikaanse functionaris die een pessimistische verklaring aflegt over de voortgang van de Vietnamoorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hund

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hund.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hund.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hund (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Schrik is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Roelf Schrik, "Stamboom Schrik", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schrik/I675.php : benaderd 1 februari 2026), "Wilhelmina Hund (1888-1962)".