Stamboom Schrier » Adriaan Schrier (1881-1913)

Persoonlijke gegevens Adriaan Schrier 


Gezin van Adriaan Schrier

Hij is getrouwd met Johanna Chaudron.

Zij zijn getrouwd op 31 augustus 1905 te Den Helder, hij was toen 24 jaar oud.Bron 1

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Noord-Hollands Archief
Algemeen Toegangnr: 358
Inventarisnr: 358.33
Gemeente: Den Helder
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 102
Datum: 31-08-1905
Bruidegom Adriaan Schrier
Leeftijd: 24
Geboorteplaats: Den Helder
Bruid Johannes Chaudron
Leeftijd: 29
Geboorteplaats: Leiden
Vader bruidegom Jacob Christiaan Schrier
Moeder bruidegom Maatje Ingelse
Vader bruid Abraham Chaudron
Moeder bruid Johanna de Vroede
Nadere informatie beroep Bg.: timmerman; beroep vader Bg.: schipper; beroep vader Bd.: los werkman

Notities over Adriaan Schrier

Husband's Name
Adriaan SCHRIER (AFN:3X41-LN) Pedigree

Born: 23 Feb 1881 Place: Den Helder, Nh. Neth.
Died: 3 Aug 1913 Place:
Married: 31 Aug 1905 Place:

Father: Jacob Christiaan SCHRIER (AFN:4HQQ-5B) Family
Mother: Maatje INGELSE (AFN:3X40-NV)

--------------------------------------------------------------------------------

Wife's Name
Johanna CHAUDRON (AFN:CFR2-BM) Pedigree

Born: Abt. 1885 Place:
Married: 31 Aug 1905 Place:

Father:
Mother:

--------------------------------------------------------------------------------

Children

Tijdbalk Adriaan Schrier

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Adriaan Schrier

Maria Kik
1816-1853

Adriaan Schrier
1881-1913

1905

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Archieflocatie Noord-Hollands Archief

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 23 januari 1881 lag rond de 1,0 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 80%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 25 januari » Thomas Edison en Alexander Graham Bell richten de Oriental Telephone Company op.
      • 3 maart » De Nederlandse koning Willem III kondigt een nieuw Wetboek van Strafrecht af
      • 4 maart » Een studie in rood, het eerste Sherlock Holmes verhaal begint.
      • 23 juli » De 5-jarige Johannes Huibers, later bisschop van Haarlem, legt de eerste steen van het Centraal Station te Amsterdam.
      • 15 augustus » Opening van de Internationale Elektriciteitstentoonstelling in Parijs.
      • 24 augustus » M. Brandt Corstius van de Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak opent Openbare Speeltuin No. 2 aan het Marnixplein in Amsterdam.
    • De temperatuur op 31 augustus 1905 lag tussen 10,3 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was 2,6 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 25 januari » Begin van de Slag bij Sandepu in Mantsjoerije
      • 30 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt zijn eerste officiële interland. België was de tegenstander. Na negentig minuten was de stand 1-1; Nederland won uiteindelijk met 4-1.
      • 14 september » In Amsterdam wordt de Albert Cuypstraat aangewezen als 'ventstraat'.
      • 26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.
      • 14 oktober » De Fédération Aéronautique Internationale (FAI), de internationale organisatie voor lucht- en ruimtevaart, wordt opgericht.
      • 16 oktober » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Chiasso.
    • De temperatuur op 3 augustus 1913 lag tussen 11,3 °C en 21,1 °C en was gemiddeld 16,2 °C. Er was 6,4 uur zonneschijn (41%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
      • 10 april » Oprichting van de Bulgaarse voetbalclub Slavia Sofia.
      • 24 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Rubio Ñú.
      • 4 september » Huwelijk van ex-koning Emanuel II van Portugal en prinses Augusta Victoria van Hohenzollern-Sigmaringen in Sigmaringen.
      • 9 september » Tijdens onweer komt een zeppelin in de Noordzee terecht, 14 bemanningsleden komen om. Dit is het eerste dodelijke ongeval met een zeppelin.
      • 14 oktober » In Senghenydd bij Caerphilly vallen bij een mijnramp 439 doden. Het is de grootste mijnramp uit de geschiedenis van het Verenigd Koninkrijk en wereldwijd de op zes na grootste ooit.
      • 12 december » De Mona Lisa wordt teruggevonden in Florence, twee jaar nadat het doek uit het Louvre was gestolen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Schrier

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schrier.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schrier.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schrier (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Schrier is opgesteld door Marco Schrier (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Marco Schrier, "Stamboom Schrier", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schrier/I619.php : benaderd 13 januari 2026), "Adriaan Schrier (1881-1913)".