Stamboom Schrier » Catharina Kaak (1842-1873)

Persoonlijke gegevens Catharina Kaak 

  • Zij is geboren in het jaar 1842 in Noordwijk.
  • Zij is overleden op 3 oktober 1873 in Oegstgeest, zij was toen 31 jaar oud.Bron 1
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gemeentearchief Oegstgeest
    Algemeen Gemeente: Oegstgeest
    Soort akte: Overlijden
    Aktenummer: 52
    Aangiftedatum: 14-10-1873
    Overledene Catharina Kaak
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 03-10-1873
    Leeftijd: 31
    Vader Cornelis Kaak
    Moeder Ida de Jong
    Partner Gerrit Schrier
  • Registratie van overlijden op 14 oktober 1873.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 maart 2008.

Gezin van Catharina Kaak

Zij is getrouwd met Gerrit Schrier.

Zij zijn getrouwd op 8 november 1867 te Warmond, zij was toen 25 jaar oud.Bron 2

Bruidegom Gerrit Schrier
Bruid Catharina Kaak

Plaats Warmond
Huwelijksdatum 08-11-1867

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Nationaal Archief (Rijksarchief Zuid-Holland)
Algemeen Gemeente: Warmond
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 11
Datum: 08-11-1867
Bruidegom Gerrit Schrier
Leeftijd: 24
Geboorteplaats: Warmond
Bruid Catharina Kaak
Leeftijd: 25
Geboorteplaats: Noordwijk
Vader bruidegom Dirk Schrier
Moeder bruidegom Cietje Prosman
Vader bruid Cornelis Kaak
Moeder bruid Yda de Jong

Kind(eren):

  1. Dirk Schrier  1868-???? 
  2. Cornelis Schrier  1869-1870
  3. Cornelis Schrier  1871-???? 
  4. Sietje Schrier  1873-1873

Voorouders (en nakomelingen) van Catharina Kaak

Catharina Kaak
1842-1873

1867
Dirk Schrier
1868-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Archieflocatie Gemeentearchief Oegstgeest
  2. BS Warmond Akte Jaar 1867 Nummer / Archieflocatie Nationaal Archief (Rijksarchief Zuid-Holland)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 november 1867 lag rond de 11,5 °C. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1867: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 17 februari » Het eerste schip vaart door het Suezkanaal.
    • 20 februari » Opening van de tunnel van Trois-Ponts, de oudste tunnel van spoorlijn 42 tussen Rivage (provincie Luik en de Luxemburgse grens bij Gouvy.
    • 30 maart » Om tien uur 's ochtends wordt de aankoop van Alaska (Alaska purchase) gesloten. Later dat jaar op 18 oktober wordt het gebied door het Keizerrijk Rusland overgedragen aan de Verenigde Staten. Het zou echter tot 1903 duren voordat de grens met Canada definitief wordt vastgelegd.
    • 19 juni » In Santiago de Querétaro wordt keizer Maximiliaan van Mexico geëxecuteerd door een vuurpeloton.
    • 20 juli » In Uruguay wordt de stad Rivera gesticht, vernoemd naar José Fructuoso Rivera.
    • 18 oktober » De Verenigde Staten kopen Alaska van Rusland.
  • De temperatuur op 3 oktober 1873 lag rond de 20,5 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kaak

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kaak.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kaak.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kaak (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Schrier is opgesteld door Marco Schrier (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Marco Schrier, "Stamboom Schrier", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schrier/I1697.php : benaderd 22 januari 2026), "Catharina Kaak (1842-1873)".