Stamboom Schraa » Gerrit Schraa (1878-1902)

Persoonlijke gegevens Gerrit Schraa 


Gezin van Gerrit Schraa

Hij is getrouwd met Hendrika Wilhelmina Heersink.

Zij zijn getrouwd op 10 maart 1899 te Winterswijk, hij was toen 20 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Clasina Schraa  1899-1915

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerrit Schraa?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerrit Schraa

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerrit Schraa


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Nommer zevenenzestig. Op heden den eersten Junij achttien honderd acht en zeventig, verschenen voor ons Hein van den B
      Nommer zevenenzestig. Op heden den eersten Junij achttien honderd acht en zeventig, verschenen voor ons Hein van den Boomgaard Roelofszoon, Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der Gemeente Zwartsluis Hendrik Schraa, oud zes en dertig jaren, timmermansknecht, wonende te Zwartsluis geadsisteerd met twee getuigen, de eerste genaamd Hermannus Hollius van den Bongaard oud vijf en vijftig jaren, timmermansknecht, wonende te Zwartsluis en de tweede Klaas van Veen oud zeven en dertig jaren, timmermansknecht, wonende te Zwartsluis, dewelke ons heeft verklaard dat zijne echtgenoote Klazina Lier, zonder beroep, alhier wonende, op den eersten dezer maand des voormiddags te twee ure te Zwartsluis, in wijk een nommer honderd twee en tachtig, is bevallen van een kind van het mannelijk geslacht, aan hetwelk de voornaam is gegeven van Gerrit. Van welke verklaring wij deze akte hebben opgemaakt, die, na gedane voorlezing, is geteekend door ons, de comparant en de getuigen.
      / Geboorteregister Gemeente Zwartsluis
    2. Gerrit zoon van Hendrik Schraa en Klazina Lier.
      Gerrit zoon van Hendrik Schraa en Klazina Lier.
      / Doopboek der Ned. Hervormde Gemeente te Zwartsluis
    3. Blad 7 No. 25 Heden den tienden Februari negentien honderd en twee, is voor ons Ambtenaar van den Burgerlijken Stand
      Blad 7 No. 25 Heden den tienden Februari negentien honderd en twee, is voor ons Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der Gemeente Winterswijk, Provincie Gelderland, verschenen Hendrikus Kraaijenbrink oud acht en vijftig jaren, van beroep timmerman en Gerrit Maas oud zeven en vijftig jaren, van beroep kleermaker beiden in deze Gemeente woonachtig, welke ons hebben verklaard, dat op den negenden Februari dezes jaars, des namiddags ten zeven ure, in het huis No. 419 in Winterswijk binnen deze Gemeente in den ouderdom van drie en twintig jaren is overleden: Gerrit Schraa, letterzetter, geboren te Zwartsluis en gewoond hebbende te Winterswijk, echtgenoot van Hendrika Wilhelmina Heersink, zoon van Hendrik Schraa overleden en van Klazina Lier, zonder beroep wonende te Zwartsluis. Waarvan wij deze acte hebben opgemaakt en na voorlezing onderteekend met de komparanten.
      / Overlijdensregister Gemeente Winterswijk
    4. Blad 11 No. 11 Heden den tienden Maart achttien honderd negen en negentig, zijn voor ons Ambtenaar van den Burgerlijk
      Blad 11 No. 11 Heden den tienden Maart achttien honderd negen en negentig, zijn voor ons Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Winterswijk, Provincie Gelderland, verschenen in het huis der Gemeente, ten einde een Huwelijk aan te gaan: Gerrit Schraa, oud twintig jaren,letterzetter, geboren en wonende te Zwartsluis, minderjarige zoon van Hendrik Schraa, overleden, en van Klazina Lier, oud zestig jaren, zonder beroep, wonende te Zwartsluis, en Hendrika Wilhelmina Heersink, oud drie en twintig jaren, Zonder beroep, geboren te Aalten, en wonende te Winterswijk, meerderjarige dochter van Gerrit Heersink, oud twee en vijftig jaren, gemeenteveldwachter, en van Aleida Gesina Prinsen, oud zeven en veertig jaren, zonder beroep, beiden wonende te Aalten. En hebben zij tot dat einde aan ons overlegd: 1. Geboorte-extract van de bruidegom. 2. Geboorte-extract van de bruid. 3 bewijs van voldoening aan de nationale militie door dem bruidegom 4 Overlijdens extract van den vader des bruidegoms; 5 bewijs van gedane huwelijksafkondigingen te Zwartsluis; 6 behoorlijk geregistreerde notariele akte, waarbij de moeder des bruidegoms hare toestemming tot dit huwelijk geeft; De afkondigingen alhier hebben plaats gehad op zondagen den negentienden en den zes en twintigsten Februari dezes jaars blijkens de akten nummers vier en twintig en zes en twintig van het register van dit jaar. Gehoord de verklaringen van de ouders der bruid, alhier tegenwoordig dat zij hunne toestemming tot dit huwelijk geven. Nadat door de Bruidegom en Bruid de verklaring was afgelegd, dat zij elkander aannemen als echtgenooten en zij getrouwelijk al de plichten zullen vervullen, welke door de wet aan den Huwelijken Staat verbonden zijn, zoo hebben wij, Ambtenaar van den Burgerlijken Stand voornoemd, in de naam der wet verklaard, dat Gerrit Schraa en Hendrika Wilhelmina Heersink door het huwelijk zijn vereenigd. Dit alles is geschied in het openbaar en in tegenwoordigheid der getuigen, door partijen daartoe medegebracht, te weten: Gerrit Jan Prinsen, oud drie en vijftig jaren, nachtwaker, wonende te Aalten, oom der bruid, Lammert Heersink, oud vier en vijftig jaren, bakker, wonende te Aalten, oom der bruid, Jan Albert Maas, oud vijf en dertig jaren, molenaar, wonende te Winterswijk, en Jan Willem Antonij Heersink, oud vijf en twintig jaren, bakker, wonende te Winterswijk, broeder der bruid. Van al hetgeen wij deze acte hebben opgemaakt en na voorlezing door ons onderteekend met de komparanten.
      / Huwelijksregister Gemeente Winterswijk

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 1 juni 1878 lag rond de 8,7 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 19 februari » Thomas Edison verkrijgt een octrooi op de fonograaf.
      • 3 maart » Kroning van Paus Leo XIII in Rome.
      • 3 april » Het Rotterdamsch Nieuwsblad verschijnt voor het eerst.
      • 28 juni » Oprichting van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus door de Franse priester Leo Dehon.
      • 2 juli » Eerste Varsity (roeien).
      • 7 september » William Booth verandert de naam van zijn Christian Mission in The Salvation Army. In Nederlands wordt dit het Leger des Heils genoemd.
    • De temperatuur op 23 juni 1878 lag rond de 17,9 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 20 februari » Kardinaal Gioacchino Pecci wordt gekozen tot Paus Leo XIII.
      • 3 maart » Bulgarije herneemt zijn onafhankelijkheid van het Ottomaanse Rijk.
      • 3 maart » Kroning van Paus Leo XIII in Rome.
      • 4 maart » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Schotland door oprichting van het aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het aartsbisdom Glasgow zonder suffragaan-bisdommen.
      • 4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
      • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
    • De temperatuur op 10 maart 1899 lag rond de -1,5 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Einde van de Spaanse overheersing in Cuba.
      • 3 mei » Oprichting van de Hongaarse voetbalclub Ferencvárosi TC.
      • 21 juli » Begin van de Newsboy's strike, New York
      • 10 augustus » De Amerikaanse baanwielrenner Marshall Walter Taylor wordt als eerste zwarte wereldkampioen sprint.
      • 3 september » Ernest Grisar richt beerschot VAC op.
      • 29 november » Oprichting van de Spaanse voetbalclub FC Barcelona.
    • De temperatuur op 9 februari 1902 lag tussen -1,1 °C en 4,4 °C en was gemiddeld 0,7 °C. Er was 5,8 uur zonneschijn (61%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
      • 13 maart » Voor het eerst wordt een weg met asfalt bestreken, in Monte Carlo. Uitvinder van dat asfalt is de Zwitserse dokter Ernest Guglielminetti.
      • 20 mei » Cuba wordt onafhankelijk van de Verenigde Staten.
      • 28 mei » Encycliek Mirae Caritatis van Paus Leo XIII over de Heilige Eucharistie.
      • 31 mei » Einde van de Tweede Boerenoorlog in Zuid-Afrika.
      • 25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Montevideo Wanderers FC.
      • 14 december » Eerste telegraafkabel gelegd onder de Stille Oceaan.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Schraa

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schraa.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schraa.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schraa (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Schraa is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    B. Schraa, "Stamboom Schraa", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schraa/I220.php : benaderd 9 januari 2026), "Gerrit Schraa (1878-1902)".