Stamboom Schols » Pieter Visser (1890-????)

Persoonlijke gegevens Pieter Visser 

  • Hij is geboren in het jaar 1890 in Hoorn (Blokker) (Noord-Holland).
  • Beroep: Arbeider.
  • Een kind van Pieter Visser en Maartje Zijp

Gezin van Pieter Visser

Hij is getrouwd met Trijntje Bos.

Toestemming voor het huwelijk is 1 mei 1913 verkregen te Hoorn (Zwaag) (Noord Holland).Bron 1

Zij zijn getrouwd op 1 mei 1913 te Hoorn (Zwaag) (Noord Holland), hij was toen 23 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Visser?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Visser

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Visser

Maarten Zijp
1826-????
Trijntje Nes
1831-????
Pieter Visser
1865-????
Maartje Zijp
1863-????

Pieter Visser
1890-????

1913

Trijntje Bos
1890-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Noord-Hollands Archief
  2. Huwelijksakte Toeg.nr. 358 Inv.nr. 358.156 Aktenr. 6

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 mei 1913 lag tussen 7,9 °C en 12,9 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 0,6 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
    • 10 april » Oprichting van de Bulgaarse voetbalclub Slavia Sofia.
    • 31 augustus » Oprichting van de Philips Sport Vereniging (PSV). Voetbal is een van de 19 sporttakken van PSV.
    • 9 september » Tijdens onweer komt een zeppelin in de Noordzee terecht, 14 bemanningsleden komen om. Dit is het eerste dodelijke ongeval met een zeppelin.
    • 10 september » Eerste autoweg van kust tot kust wordt geopend in de Verenigde Staten.
    • 10 oktober » Het Panamakanaal wordt geopend.
    • 14 oktober » In Senghenydd bij Caerphilly vallen bij een mijnramp 439 doden. Het is de grootste mijnramp uit de geschiedenis van het Verenigd Koninkrijk en wereldwijd de op zes na grootste ooit.

Over de familienaam Visser

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Visser.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Visser.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Visser (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Schols is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Huub Schols, "Stamboom Schols", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schols/I74174.php : benaderd 19 februari 2026), "Pieter Visser (1890-????)".