Stamboom Schipperheijn » WILLEM HENDRIK KAREL WESSELIUS (1869-1948)

Persoonlijke gegevens WILLEM HENDRIK KAREL WESSELIUS 


Gezin van WILLEM HENDRIK KAREL WESSELIUS

Hij is getrouwd met MARIA CATHARINA SCHIPPERHEIJN.

huw.afk.1, 5 juli 1896 te Amsterdam -


fam.search im 1962


huw.afk.2, 12 juli 1896 te Amsterdam.-


fam.search im. 2071


 


huw.bijl. julli 1896 p.1 fam.search


im 5751 - nationale militie


im 5752 - uitr.geboorte W.H.K.Wesselius


im 5753 - uitr.geboorte M.C.Schipperheijn


im 5754 - aant.ondertrouw burg.stand


 


kinderen uit dit huwelijk: Anna Margaretha geb. 27 juni 1897 te Amsterdam


                                 

Zij zijn getrouwd op 16 juli 1896 te Amsterdam, Nederland, hij was toen 27 jaar oud.

akte im. 1042 - fam.search.

Notities over WILLEM HENDRIK KAREL WESSELIUS

vader: Karel Abraham Wesselius

Moeder: Anna Margaretha Hendriks



18 maart 1889 nat.militie lot nr. 2038


7 mei 1889 - 1e reg. veld artillerie


plaatsvervanger =


Albert van Lohuizen


23 sept 1893 plaatsverv. overgeplaatst


bij korps rijdende artillerie


6 mei 1896 - gepasporteerd.



adres 1896: Fr.Hendrikplantsoen 3, Amsterdam.



overl. Leidsestr. 113, Hilversum


ov.akte nr. 45

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot WILLEM HENDRIK KAREL WESSELIUS?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 juli 1869 lag rond de 26,8 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 51%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
    • 15 juni » John Wesley Hyatt Jr. en zijn broer Isaiah vinden celluloid uit
    • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
    • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
    • 8 december » Paus Pius IX opent het Eerste Vaticaans Concilie.
    • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
  • De temperatuur op 6 juli 1948 lag tussen 11,6 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 2,8 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
    • 17 januari » Op het Britse schip Renville wordt een wapenstilstandsovereenkomst gesloten tussen Nederland en Indonesië.
    • 24 januari » Oprichting van de VVD, de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie.
    • 28 mei » Het tweede vliegdekschip met de naam Karel Doorman wordt in dienst gesteld.
    • 23 augustus » Oprichting van de Wereldraad van Kerken in Amsterdam. De Nederlander Willem Visser 't Hooft wordt gekozen tot eerste secretaris-generaal.
    • 9 september » Oprichting van de Democratische Volksrepubliek Korea.
    • 1 december » President José Figueres Ferrer schaft het leger van Costa Rica af.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1944 » Jan Bockma (22), Nederlands Engelandvaarder, verzetsman, geheim agent en vulcaniseur
  • 1944 » Pieter Jacob Kwint (21), Nederlands Engelandvaarder, verzetsman, geheim agent en student
  • 1944 » Pleun Verhoef (24), Nederlands Engelandvaarder, geheim agent en blikwerker
  • 1945 » Adolf Bertram (86), Duits kardinaal-aartsbisschop van Breslau
  • 1946 » Jeanne Lanvin (79), Frans modeontwerpster
  • 1948 » René de Labarrière (49), Frans militair

Over de familienaam WESSELIUS


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Frank van Leeuwen, "Stamboom Schipperheijn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schipperheijn/I296.php : benaderd 10 januari 2026), "WILLEM HENDRIK KAREL WESSELIUS (1869-1948)".