De temperatuur op 26 juli 1890 lag rond de 16,9 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 74%. Bron: KNMI
11 januari » De Britse regering stelt Portugal voor een ultimatum wat betreft de Portugese aanwezigheid in Afrika.
20 maart » Otto von Bismarck wordt ontslagen als Duits rijkskanselier.
3 juli » Idaho treedt als 43ste staat toe tot de VS.
27 juli » Vincent van Gogh schiet zichzelf in de borst met een revolver. Aan zijn verwondingen overlijdt hij twee dagen later, op 29 juli.
29 oktober » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen. Op 23 november van datzelfde jaar zou hij komen te overlijden.
23 november » Koning Willem III sterft zonder mannelijke nakomelingen. Zijn enige dochter, de 10-jarige prinses Wilhelmina, volgt hem op als Koningin der Nederlanden, onder het regentschap van haar moeder, koningin Emma.
Trouwdag 21 november 1919
De temperatuur op 21 november 1919 lag tussen 0,4 °C en 6,3 °C en was gemiddeld 3,9 °C. Er was 7,4 mm neerslag. Er was 2,1 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
3 januari » Ernest Rutherford slaagt erin een atoom te splitsen.
1 augustus » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub De Treffers uit Groesbeek.
19 augustus » Afghanistan wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
23 september » Oprichting van de Portugese omnisportvereniging CF Belenenses.
13 oktober » Tijdens de Convention portant réglementation de la Navigation Aérienne in Parijs wordt vastgelegd dat Nederland de nationaliteitsletter H (van Holland) voor luchtvaartuigradiostations zou gaan voeren.
31 oktober » Duitsland trekt haar Schutztroepen terug uit de koloniën.
Dag van overlijden 13 september 1969
De temperatuur op 13 september 1969 lag tussen 13,5 °C en 26,4 °C en was gemiddeld 18,7 °C. Er was 9,8 uur zonneschijn (76%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
10 maart » James Earl Ray, de moordenaar van Martin Luther King, wordt veroordeeld tot 99 jaar gevangenisstraf.
3 april » De Vietnamoorlog: de VS maakt openbaar dat ze de oorlog hier zullen «Vietnamiseren» zodat Zuid-Vietnam zelf de oorlog tegen Noord-Vietnam kan afronden.
14 april » Voor het eerst kunnen ook kijkers buiten de Verenigde Staten kijken naar de jaarlijkse Oscaruitreiking.
30 mei » Trinta di mei: arbeidersopstand in Willemstad Curaçao.
13 oktober » Sovjet-atleet Anatoli Bondartsjoek scherpt in Rivne zijn eigen wereldrecord kogelslingeren (74,68 meter) van Romuald Klim aan tot 75,48 meter.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Huub Schepers, "Stamboom Schepers uit Stein (Lb)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schepers/I4825.php : benaderd 28 september 2026), "Martinus Hubertus Damen (1890-1969)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.