De temperatuur op 5 juni 1920 lag tussen 4,9 °C en 13,6 °C en was gemiddeld 9,9 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
10 januari » Verdrag van de Volkenbond(Covenant of the League of Nations) in werking getreden.
2 februari » Estland verklaart zijn onafhankelijkheid van Rusland.
13 mei » De nationale voetbalteams van Italië en Nederland spelen voor het eerst in de geschiedenis tegen elkaar. Het vriendschappelijke duel in Genua eindigt in een 1-1 gelijkspel door treffers van Dé Kessler (0-1) en Enrico Sardi (1-1).
5 september » België - Eerste IJzerbedevaart.
5 november » Officiële ingebruikname van gemaal De Waterwolf bij Oldehove, provincie Groningen door koningin Wilhelmina.
8 november » Bruintje Beer maakt zijn debuut in de Daily Express.
Doopdag 6 juni 1920
De temperatuur op 6 juni 1920 lag tussen 6,8 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 1,9 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
1 februari » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Quick Boys.
29 maart » In Ierland breekt een anti-Britse opstand uit.
15 april » De anarchisten Nicola Sacco en Bartolomeo Vanzetti vermoorden naar verluidt twee bewakers wanneer zij een schoenwinkel beroven.
16 mei » Paus Benedictus XV verklaart de Franse vrijheidsstrijdster Jeanne d'Arc heilig.
5 september » België - Eerste IJzerbedevaart.
16 december » Een aardbeving in Kansu in China (8,5 op de schaal van Richter) eist 180.000 levens.
Trouwdag 1 december 1942
De temperatuur op 1 december 1942 lag tussen 2,0 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 4,9 °C. Er was 7,2 mm neerslag gedurende 4,6 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
20 januari » De nazi's beslissen op de Wannseeconferentie over de 'Endlösung der Judenfrage' ('oplossing van het Jodenvraagstuk').
28 februari » Japanse troepen landen op Java, het laatste Nederlandse bolwerk in Oost-Indië.
22 mei » Mexico verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
9 juli » 9 leden van de verzetsgroep De Oranjewacht, samen met de groep Geuzen van Bernard IJzerdraat uit Schiedam de eerste Nederlandse verzetsgroep worden gefusilleerd door de Duitsers in Fort bij Rijnauwen bij Bunnik. Onder de doden is de oprichter van de groep, Piet Hoefsloot.
9 augustus » In het bezette Kiev winnen fabrieksarbeiders een voetbalwedstrijd van een Duits team met 5-3, waarna het Oekraïense elftal door de Duitsers gevangen wordt gezet. De wedstrijd zou later de geschiedenis ingaan als de 'Dodenwedstrijd'.
9 augustus » Zeeslag bij het eiland Savo: De Amerikaanse marine lijdt zware verliezen tegen Japan.
Dag van overlijden 20 mei 1978
De temperatuur op 20 mei 1978 lag tussen 10,1 °C en 16,5 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 2,5 uur zonneschijn (16%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
1 januari » Een Boeing 747 van Air India, op weg naar Dubai, stort twee minuten na vertrek uit Bombay neer. Er vallen 213 doden.
15 januari » In Ecuador wordt een nieuwe grondwet aangenomen waarin het kiesrecht voor iedereen is vastgelegd.
17 februari » De Deense advocaat-miljonair-politicus Mogens Glistrup wordt veroordeeld tot een boete wegens belastingontduiking.
16 maart » De mammoettanker Amoco Cadiz strandt aan de kust van Bretagne en veroorzaakt een grote olieramp.
21 mei » Opening van het Estadio José María Minella in Mar del Plata, Argentinië.
6 november » Tanzania geeft voor het eerst openlijk toe dat het een einde wil maken aan het bewind van president Idi Amin van Oeganda.
Dag van begraven 24 mei 1978
De temperatuur op 24 mei 1978 lag tussen 9,0 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
16 februari » De Utrechtse filmer Jos Stelling opent zijn Springhaver Theater aan de Springweg in Utrecht.
22 april » Het Eurovisiesongfestival vindt plaats in Parijs. Izhar Cohen & The Alphabeta winnen voor Israël. België eindigt tweede.
22 april » Het One Love Peace Concert te Kingston, Jamaica.
11 juli » Ongeluk met een tankwagen met propaangas bij camping Los Alfaques in Spanje. Bij de ontploffing komen 216 mensen om het leven, onder wie 10 Nederlanders en 36 Belgen.
21 juli » In Bolivia wordt president Hugo Banzer afgezet door een staatsgreep onder leiding van legerleider Juan Pereda.
27 augustus » Gerrie Knetemann wordt op de Nürburgring wereldkampioen wielrennen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Huub Schepers, "Stamboom Schepers uit Stein (Lb)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schepers/I2381.php : benaderd 3 oktober 2026), "Mathijs Schepers (1920-1978)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.