Stamboom Schepers-Bergmans » Johannes "Jan" Touw (1789-1859)

Persoonlijke gegevens Johannes "Jan" Touw 

  • Roepnaam is Jan.
  • Hij is geboren in het jaar 1789 in Bergen op Zoom ,NB.
    Getuige 1: Willem Tou
    Getuige 2: Johanna Broodhagen
  • Hij werd gedoopt op 21 mei 1789 in Bergen op Zoom ,NB.Bron 1
  • Beroepen:
    • Beurtschipper.
    • Schippersknecht.
  • Geloof: N.H..
  • Woonachtig:
    • vanaf 1840: .
      Een tijd aan boord gewoond
    • vanaf 1840: Noordzijde Haven, Bergen op Zoom ,NB.
    • van 1860 tot 1880: Noordzijde Haven 19, Bergen op Zoom ,NB.
      Tegenwoordig Nr. 38 en gerestaureerd
  • Hij is overleden op 17 september 1859 in Bergen op Zoom ,NB, hij was toen 70 jaar oud.Bron 2
  • Een kind van Johannis Touw en Anna Schot
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 30 augustus 2011.

Gezin van Johannes "Jan" Touw

Hij is getrouwd met Aagje de Ruiter.

Zij zijn getrouwd op 4 december 1824 te Willemstad ,NB, hij was toen 35 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. NN Touw  1826
  2. Elisabeth Johanna Touw  1827-1871 
  3. NN Touw  1836
  4. Willem Touw  1843-????


Notities over Johannes "Jan" Touw

Bron: Kees Touw.
Hij woonde na Augustus 1807 bij zijn oom Pieter Schot en Cornelia Broekhuizen, maar hij was toen al 18 en hij was schippersknecht. Op 19 juni 1832 kreeg hij een bewijs van goed gedrag. Dat had hij nodig om het veer (beurtdienst) op Gouda over te kunnen nemen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes "Jan" Touw?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes "Jan" Touw

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Touw


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. NH doopboek 1753-1796
  2. (Niet openbaar)
  3. Willemstad, Huwelijksregister 1824, aktenummer 10

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 mei 1789 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: betrokken windstil. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1789: Bron: Wikipedia
    • 14 juni » De over boord gezette kapitein en bemanning van de HMAV Bounty bereiken Timor.
    • 18 juni » Keizer Jozef II schaft de Blijde Inkomst van Brabant af en geeft daarmee aanleiding tot de Brabantse Omwenteling.
    • 20 juni » In Versailles leggen vertegenwoordigers van de derde stand en hun sympathisanten uit de lagere geestelijkheid en de adel de Eed op de Kaatsbaan af.
    • 4 augustus » Afschaffing van de feodale traditie in Frankrijk door de Nationale Vergadering.
    • 3 oktober » George Washington roept 26 november 1789 de eerste Thanksgiving Day in het bestaan van de Verenigde Staten uit.
    • 6 november » Oprichting van het Bisdom Baltimore, het eerste rooms-katholieke bisdom in de Verenigde Staten van Amerika
  • De temperatuur op 4 december 1824 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken nevel. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1824: Bron: Wikipedia
    • 5 maart » Eerste Birma-oorlog: Het Verenigd Koninkrijk verklaart officieel de oorlog aan Birma.
    • 25 april » De Nederlandse regering besluit de Nederlandsch-Indische Lijnwadenverordening goed te keuren.
    • 7 mei » Ludwig van Beethoven dirigeert, hoewel doof, de eerste uitvoering van zijn Negende Symfonie.
    • 20 mei » Karel X wordt koning van Frankrijk.
    • 10 oktober » Guadalupe Victoria wordt de eerste president van Mexico.
    • 1 december » Bij verkiezingen in de Verenigde Staten haalt geen van de kandidaten een meerderheid. Het Huis van Afgevaardigden moet een winnaar aanwijzen.
  • De temperatuur op 17 september 1859 lag rond de 12,4 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 13 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • In het jaar 1859: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 24 januari » Walachije en Moldavië worden verenigd als Roemenië.
    • 17 februari » Première van de opera Un ballo in maschera van Giuseppe Verdi in Rome.
    • 22 mei » Frans II volgt Ferdinand II op als koning der Beide Siciliën
    • 17 augustus » De Amerikaanse posterijen zetten vanaf vandaag een nieuw voertuig in: de luchtballon.
    • 27 augustus » In Titusville wordt 's werelds eerste exploitabele olieveld gevonden.
    • 24 november » De Britse bioloog Charles Darwin publiceert De oorsprong der soorten (oorspronkelijke titel: On The Origin of Species). De eerste druk is meteen uitverkocht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Touw

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Touw.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Touw.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Touw (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Paul Schepers, "Stamboom Schepers-Bergmans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schepers-bergmans/I42467.php : benaderd 13 januari 2026), "Johannes "Jan" Touw (1789-1859)".