Stamboom Schepers-Bergmans » Matthijs Schuurbiers (1866-1921)

Persoonlijke gegevens Matthijs Schuurbiers 

  • Hij is geboren op 15 december 1866 in Bergen op Zoom ,NB.Bron 1
    De geboorteaangifte is gedaan door de vader. Getuigen waren Hermanus Sebastianus Rampart, oud 33 jaar, kleermaker en Laurentius Roomer, oud 58 jaar, metselaar.
    NAME Bergen op Zoom gemeentearchief (GABoZ)
    SUBJ familie Schuurbiers
    CLAS Geboorteakte
    CALN Burgelijke stand (BS)
    ITEM akte 279
    Tijdstip: 22:00
  • Registratie van geboorte op 15 december 1866.Bron 2
  • Beroep: Werkman.
  • Geloof: R.K..
  • Woonachtig vanaf 4 april 1921: Koudenhoek 31, Vlissingen ,Zld.Bron 3
  • Hij is overleden op 4 april 1921 in Vlissingen ,Zld, hij was toen 54 jaar oud.Bron 4
    De overlijdensaangifte is gedaan door Matthijs Antonius Tax, oud 39 jaar, stokeren Josephus Johannes Sorel, oud 82 jaar, lijkdienaar.
    NAME Vlissingen gemeentearchief (GAV)
    SUBJ familie Schuurbiers
    CLAS Overlijdensakte
    CALN Burgelijke stand (BS)
    ITEM akte 79
    Tijdstip: 01:00
  • Registratie van overlijden op 4 april 1921.Bron 5
  • Hij is begraven op 8 april 1921 in Vlissingen ,Zld.
  • Een kind van Marinus Schuurbiers en Dimpna Cornelia Hagenaars
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 23 mei 2005.

Gezin van Matthijs Schuurbiers

Hij is getrouwd met Anna Keuvelaar.

Zij zijn getrouwd op 16 augustus 1888 te Bergen op Zoom ,NB, hij was toen 21 jaar oud.Bron 6

Getuige: Engelbertus van Huffel
Getuige: Martinus Rijsenwijk
Getuige: Marijn de Vries
Getuige: Ludovicus Elst
De huwelijksafkondigingen zijn geweest op 5 en 12 augustus jongstleden.
NAME Bergen op Zoom gemeentearchief (GABoZ)
SUBJ familie Schuurbiers
CLAS Huwelijksakte
CALN Burgelijke stand (BS)
ITEM akte 56

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Matthijs Schuurbiers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Matthijs Schuurbiers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Matthijs Schuurbiers

Josina Priem
1798-1881

Matthijs Schuurbiers
1866-1921

1888

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. S587 Geboorteakte Schuurbiers, M.
  2. 01.02.N0554+
  3. R359
  4. S1236 Overlijdensakte Schuurbiers, M.
  5. 03.02.N0466+
  6. S1232 Huwelijksakte Schuurbiers - Keuvelaar 02.02.N0261+

Historische gebeurtenissen

  • Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 26 maart » Carol I van Roemenië wordt verkozen tot domnitor (vorst) van Roemenië.
    • 15 april » Ontdekking van het decreet van Canopus.
    • 20 juli » In de Adriatische Zee vindt in het kader van de Pruisisch-Oostenrijkse Oorlog de Slag bij Lissa plaats.
    • 1 augustus » België tekent als negende Westers land een Vriendschaps- en handelsverdrag met het Japanse shogunaat.
    • 31 oktober » Begin graven vaargeul voor de Nieuwe Waterweg.
    • 12 december » Een ondergrondse mijnexplosie in Barnsley, Engeland zorgt voor veel doden.
  • De temperatuur op 16 augustus 1888 lag rond de 15,1 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 74%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 22 maart » Onder veenarbeiders in Appelscha breekt een grote staking uit; begin van de georganiseerde stakingen in Nederland.
    • 1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
    • 11 april » Opening van het Concertgebouw in Amsterdam met een inwijdingsconcert waaraan 120 muzikanten en een koor van 500 personen deelnamen.
    • 21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
    • 7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
    • 30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
  • De temperatuur op 4 april 1921 lag tussen 2,0 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 7,4 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SV Ommoord.
    • 9 februari » In Polen sterft de laatste in de vrije natuur levende wisent. In het begin van de 21e eeuw is de wisent geherintroduceerd en komt hij weer voor in het wild.
    • 19 februari » België - Stemrecht voor vrouwen in gemeentelijke verkiezingen.
    • 13 maart » Mongolië verklaart zichzelf onafhankelijk van China.
    • 11 juli » Mongolië wordt onafhankelijk van China.
    • 3 december » Oprichting van de Egyptische voetbalbond.
  • De temperatuur op 8 april 1921 lag tussen -0,7 °C en 12,4 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 10,3 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
    • 8 maart » Verkoos het Internationale Vrouwensecretariaat van de Communistische of Derde Internationale, definitief tot Internationale Vrouwendag.
    • 21 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Pistoiese.
    • 24 mei » De Belgische regering verleent het stakingsrecht aan de vakbonden.
    • 29 juli » Adolf Hitler wordt voorzitter van de NSDAP.
    • 4 augustus » De Franse uitvinder Édouard Belin verstuurt draadloos een fax over de Atlantische Oceaan.
    • 1 december » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Siberië.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schuurbiers


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Paul Schepers, "Stamboom Schepers-Bergmans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schepers-bergmans/I36367.php : benaderd 15 januari 2026), "Matthijs Schuurbiers (1866-1921)".