Stamboom Schepers-Bergmans » Maria Elisabeth II van den Bergh (1613-1671)

Persoonlijke gegevens Maria Elisabeth II van den Bergh 


Gezin van Maria Elisabeth II van den Bergh

Zij is getrouwd met Eitel Fritz van Hohenzollern-Hechingen.

Zij zijn getrouwd op 19 maart 1630, zij was toen 17 jaar oud.Bron 1

Het huwelijkscontract was op 16-3-1630 te Boutersem ondertekend.

Kind(eren):

  1. NN van Hohenzollern  1632-1632


Notities over Maria Elisabeth II van den Bergh

Zij werd op 17-11-1635 met Bergen op Zoom beleend, doch van 1625 tot 1647 bezat Frederik Hendrik, Graaf van Nassau, en daarop van 1647 tot 1649 zijn zoon, Willem II, Graaf van Nassau, het Markiezaat.
Zij deed op 16-11-1649 haar intrede te Bergen op Zoom, na de Vrede van Munster(1648)
De koning van Spanje had op 23-8-1641, Graaf Albert van den Bergh en in 1643, Beatrix de Cusance met Bergen op Zoom beleend.

Eerst in 1650 zag Albert af van zijn aanspraken, mede omdat Maria Elisabeth II haar rechten op het graafschap Bergh opgaf.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Elisabeth II van den Bergh?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Elisabeth II van den Bergh

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Elisabeth II van den Bergh


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Maurits (Huis van Oranje) was van 1585 tot 1625 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1613: Bron: Wikipedia
    • 24 april » Irokezen en Nederlanders (Jacob Eelckens en Hendrick Christiaenssen) sluiten in Nieuw-Amsterdam een handelsverdrag, dat bezegeld werd met een zilveren ketting en een wampum van respectievelijk Nederlandse en Indiaanse zijde.
    • 29 juni » Het Globe Theatre in Londen brandt tot de grond toe af, waarschijnlijk door een kanonschot tijdens een opvoering van 'Henry VIII', dat het rieten dak deed vlamvatten.
  • Stadhouder Prins Frederik Hendrik (Huis van Oranje) was van 1625 tot 1647 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1630: Bron: Wikipedia
    • 22 februari » De Wampanoag-indiaan Quadequine laat de Britse kolonisten tijdens hun eerste Thanksgivingdiner kennismaken met popcorn.
    • 17 mei » De Italiaanse astronoom Niccolò Zucchi ontdekt de wolkengordels op de planeet Jupiter.
    • 10 juni » Paus Urbanus VIII verleent de kardinalen bij decreet de titel Eminentie.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van den Bergh


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Paul Schepers, "Stamboom Schepers-Bergmans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schepers-bergmans/I3290.php : benaderd 26 januari 2026), "Maria Elisabeth II van den Bergh (1613-1671)".