De temperatuur op 12 maart 1928 lag tussen -6,0 °C en 4,0 °C en was gemiddeld -1,8 °C. Er was 8,5 uur zonneschijn (73%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
30 januari » Tussen Nederland en de Verenigde Staten komt een draadloze telefoonverbinding tot stand.
15 mei » Mickey Mouse heeft zijn eerste optreden in de tekenfilm Plane Crazy.
15 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 22e editie van de Ronde van Frankrijk.
1 september » De president van Albanië kroont zichzelf tot koning onder de naam Zog.
21 oktober » Opening van het Stadio Sandro Cabassi in Carpi, Italië.
1 december » In Utrecht wordt het spoorwegmuseum geopend
Trouwdag 11 oktober 1950
De temperatuur op 11 oktober 1950 lag tussen 6,4 °C en 13,4 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 7,6 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
7 januari » Nederland en Frankrijk tekenen binnen het kader van het Vijfmogendhedenverdrag een verdrag van Sociale Verzekering.
8 januari » In zijn verblijf aan de Franse Rivièra ontvangt Koning Leopold III van België de minister van Buitenlandse Zaken (Paul van Zeeland) en baron van der Straeten-Waillet om te praten over een mogelijke terugkeer.
10 januari » De Katholieke Arbeidersbeweging viert op feestelijke wijze haar 25-jarig bestaan.
20 mei » Jacques Brel huwt Thérèse Michielsen.
26 juli » Het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) wordt ontbonden.
29 november » Noord-Koreaanse en Chinese troepen dwingen de troepen van de Verenigde Naties zich terug te trekken uit Noord-Korea.
Dag van overlijden 21 juli 2012
De temperatuur op 21 juli 2012 lag tussen 7,5 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 2,5 uur zonneschijn (16%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
30 maart » Rebellen van de MNLA bezetten de steden Kidal en Ansongo in Mali.
6 april » Rebellen van de MNLA in Mali roepen de onafhankelijkheid uit van de streek Azawad.
13 augustus » Bij een platinamijn in Zuid-Afrika raken leden van twee vakbonden met elkaar. Daardoor komen zeker negen mensen om het leven. Onder de doden ook twee politieagenten, die met machetes zijn aangevallen.
1 september » De politie vindt in een Nederduitse Gereformeerde Kerk in de plaats Schweizer-Reneke, gelegen in het noordwesten van Zuid-Afrika, meer dan vijfduizend stuks munitie.
22 oktober » De regering van Rwanda dient bij de secretaris-generaal van de Verenigde Naties een klacht in over een VN-rapport waarin het Midden-Afrikaanse land ervan wordt beschuldigd rebellen in het oosten van de DR Congo te steunen.
19 december » Het laatste nummer van het blad Aktueel komt uit.
Dag van crematie 25 juli 2012
De temperatuur op 25 juli 2012 lag tussen 13,3 °C en 28,7 °C en was gemiddeld 22,3 °C. Er was 13,8 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
18 februari » Paus Benedictus XVI creëert 22 nieuwe kardinalen, onder wie de Nederlandse bisschop van het bisdom Utrecht, Wim Eijk.
20 juni » Oud-premier Adrian Nastase van Roemenië doet een zelfmoordpoging nadat het hooggerechtshof hem eerder op de dag geeft veroordeeld tot twee jaar celstraf wegens corruptie.
13 juli » Bij een treinongeluk in het noorden van Zuid-Afrika komen zeker dertig mensen om het leven.
25 juli » Bij de Olympische voetbalwedstrijd tussen Noord-Korea en Colombia (vrouwen) wordt bij het voorstellen van een speelster van Noord-Korea op het scherm de vlag van Zuid-Korea vertoond. Noord-Korea weigert vervolgens af te trappen. Met een uur vertraging en uitgebreide excuses van de organisatie aan de Noord-Koreanen wordt er alsnog afgetrapt in Hampden Park, Glasgow.
17 september » De politie weerhoudt de Zuid-Afrikaanse politicus Julius Malema ervan om enkele duizenden stakende mijnwerkers toe te spreken bij de platinamijn van Lonmin in Marikana.
25 november » Bij een brand in een textielfabriek in Bangladesh komen 112 mensen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Paul Schepers, "Stamboom Schepers-Bergmans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schepers-bergmans/I18923.php : benaderd 2 februari 2026), "Petronella Johanna "Nelly" Hopmans (1928-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.