Zijn eigenlijke titel is Jean IV van Glymes. Hij is de eerste Heer van Bergen op Zoom.
den 7en October 1427 overlijdt de stamvader van het Bergsche geslacht op zijn
kasteel te Wouw. Zeven kinderen waren uit zijn huwelijk met
Johanna van Boutershem geboren:
Hij is getrouwd met Johanna van Boutersem.
Zij zijn getrouwd rond 1416.Bron 1
Erfdochter van Bergen op Zoom, Grimbergen, Brecht, etc.
Jan en Joanna werden op 26-3-1419 en opnieuw op 2-9-1427 met Bergen op Zoom beleend.
Op 3-4-1419 deden zij te Bergen op Zoom hun Blijde Inkomst.
Kind(eren):
De grootvader van zijn grootvader, Johan Cordeken (Kordekijn) was een bastaardzoon van
Hertog Jan II van Brabant. Zie Isenburg NF VII.103.
Bezittingen: Bron Het Doorluchtige huis van Bergen op Zoom W.A. van Ham.
De heren van Glymes, zo bescheiden begonnen met de heerlijkheid Glymes in Zuid-Brabant, bouwden ook in die streken een aanzienlijk bezit op. Glymes, Walhain, Bierbais en Wavre wisten zij te verenigen tot het Graafschap Walhain.
Verspreid over het hertogdom Brabant lagen nog Doormael, Leefdael, Vossem, La Pierre, Molenbeke, Rotselaar, Vorselaar en Perwez.
Deze heerlijkheden of goederencomplexen aldaar bleven slechts korte tijd in het huis van Bergen en behoeven dus geen nadere bespreking. Buiten het hertogdom Brabant was het bezit geringer: Escaudvre en Solre in Henegouwen, Abbenbroek en Velgersdijk in Holland.
Ook dit bezit was betrekkelijk kort in het huis van Bergen op Zoom.
Glymes was door de hertog van Brabant omstreeks 1312 aan zijn natuurlijke broer Jan Cordeken in leen gegeven. Door aanhuwelijking werd Opperbais met de aanhangsels Thorenbisoul, Opvelpe en Molenstede verworven. In 1533 werd Glymes ondergebracht in het graafschap Walhain.
Walhain werd in 1423 door Jan van der Woude, een bastaard uit het huis Boutersem, verworven. In 1435 kwam de heerlijkheid aan Antonius van Glymes, broer van Jan II. Na diens overlijden, tussen 1467 en 1470, verwierf Jan van Glymes, de latere heer Jan III van Walhain. Na de verheffing tot graafschap in 1533, bezten achtereenvolgens de broers Lodewijk, Robert en Jan IV van Glymes Walhain.
Door de vereving op Beatrice de Cusance ging Walhain voor het huis Bergen op Zoom verloren.
Bierbais werd omstreeks 1488 door de heer van Bergen oop Zoom verworven; tevoren bezat Boudewijn van Glymes, een broer van Jan I, deze heerlijkheid. Met de dependances Hevillers, Suzeril, Tourinnes-les-Ourdons en Beaurieu ging Bierbais in 1533 deel uitmaken vann het graafschap Walhain.
Waver werd in 1501 door Jan III van Glymes aangekocht. Markies Antonius vermeerde de heerlijkheid in 1522 met Houtain. Sinds 1533 maakte Waver eveneens deel uit van het graafschap Walhain.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Jan I van Glymes | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
± 1416 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Johanna van Boutersem | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||