Stamboom Schenkeveld » Henricus Johannes Horemans (1891-1970)

Persoonlijke gegevens Henricus Johannes Horemans 

  • Hij is geboren op 1 januari 1891 in Standdaarbuiten, Noord-Brabant, Nederland.
    Datum: BS-G 1891, Standdaardbuiten, archief 50, akte 1;
  • (gezondheid: ongeval) .
    gezondheid:
    op 60-jarige leeftijd komt hij met zijn fiets te vallen en rijdt de aanhangwagen van de melkauto over zijn lichaam heen. Met zware inwendige kneuzingen is hij vervoerd naar Charitas.
  • Hij is overleden op 6 juli 1970 in Oud-Gastel, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 79 jaar oud.
    Plaats: Bron: bid










































































































































































































  • Een kind van Carolus Henricus Horemans en Jacoba Hack
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 november 2022.

Gezin van Henricus Johannes Horemans

Hij is getrouwd met Maria Nuijten.

Bron BS-H, Oud en Nieuw Gastel, 1916 archief 550, akte nr. 2

Zij zijn getrouwd op 5 februari 1916 te Oud Gastel, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 25 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Cornelia J. Horemans  1920-1998 
  2. Carolina Horemans  1925-2004 
  3. Maria Horemans  ????-± 2015 
  4. Johanna Horemans  1930-2009

Woonachtig in het jaar 1966: Rijpersweg 58, Oud-Gastel,NB,NLD.

Woonachtig tot 1971: Rijpersweg A85, Oud-Gastel,NB,NLD.


Notities over Henricus Johannes Horemans

Najaar 1951 heeft Henk Horemans op 60 jarige leeftijd, een ongeval gehad met zijn fiets. Hij is gevallen en het achterwiel van de aanhangwagen van de melkauto van de Vacca is over zijn lichaam gereden. Hij is opgenomen in het ziekenhuis Charitas. krantenartikel in familiearchief.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henricus Johannes Horemans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Henricus Johannes Horemans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Henricus Johannes Horemans


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 1 januari 1891 lag rond de -6,1 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 2 januari » Pim Mulier schaatst langs de elf Friese steden in een recordtijd van 13 uur.
      • 31 januari » In Porto vindt de Revolte van 31 januari 1891 plaats, een mislukte poging om de monarchie in Portugal ten val te brengen en een republiek op te richten.
      • 10 maart » Almon Strowger verkrijgt patent op de automatische telefooncentrale.
      • 1 mei » Bij een schietpartij in Fourmies wordt een manifestatie ten voordele van de achturige werkdag bloedig neergeslagen. Er vallen negen doden en 35 gewonden.
      • 25 augustus » Thomas Alva Edison verwerft het patent op de 35mm-film.
      • 5 november » Marie Curie wordt aangesteld als docente fysica aan de Sorbonne – de eerste vrouw die ooit die positie bekleedde.
    • De temperatuur op 5 februari 1916 lag tussen 2,3 °C en 9,6 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 1,4 mm neerslag. Er was 1,5 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
      • 10 januari » Rusland opent een offensief in de Kaukasus tegen de Duitse troepen.
      • 15 maart » Amerikaanse troepen vallen Mexico binnen in een poging revolutionair Pancho Villa te pakken te krijgen.
      • 10 juni » In Arabië breekt de Arabische opstand uit.
      • 8 september » Begin van de Slag bij Tabora.
      • 15 september » Voor het eerst worden tanks ingezet op een slagveld. Tijdens de Slag aan de Somme zetten de Britten 49 Mark I-tanks in.
      • 15 december » Einde van de Slag om Verdun.
    • De temperatuur op 6 juli 1970 lag tussen 14,9 °C en 23,9 °C en was gemiddeld 19,3 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (33%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • In het jaar 1970: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,0 miljoen inwoners.
      • 24 april » De eerste Chinese kunstmaan wordt gelanceerd.
      • 25 april » Benoeming van Paul Schruers tot hulpbisschop van Hasselt.
      • 16 augustus » Jean-Pierre Monseré wordt wereldkampioen wielrennen in Leicester.
      • 11 oktober » De Boeing 747-200 maakt z'n eerste vlucht.
      • 15 november » Tijdens de derby Sparta-Feyenoord schiet keeper Eddy Treijtel een meeuw uit de lucht.
      • 12 december » De eerste strip van Jan, Jans en de kinderen verschijnt in de Libelle.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Horemans

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Horemans.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Horemans.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Horemans (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Peter Schenkeveld, "Stamboom Schenkeveld", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schenkeveld/I666.php : benaderd 19 januari 2026), "Henricus Johannes Horemans (1891-1970)".