De temperatuur op 26 maart 1921 lag tussen 1,1 °C en 11,7 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 2,1 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
23 januari » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Deportivo Alavés.
1 mei » De gemeente Veldhoven ontstaat uit drie vroegere dorpen.
1 juli » Oprichting van de Communistische Partij van China in Sjanghai.
11 juli » Mongolië wordt onafhankelijk van China.
21 juli » Riffijnse opstandelingen aangevoerd door Mohammed Abdelkrim El Khattabi overwinnen Spaanse troepen bij de Slag om Annual in Noord-Marokko.
29 juli » Adolf Hitler wordt voorzitter van de NSDAP.
Trouwdag 14 mei 1946
De temperatuur op 14 mei 1946 lag tussen 2,1 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 7,1 °C. Er was 2,5 mm neerslag gedurende 7,8 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
10 februari » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de achtste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-0 te winnen van Brazilië.
4 maart » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Erzgebirge Aue.
1 mei » In Santa Cruz de la Sierra wordt de Boliviaanse voetbalclub Club Blooming opgericht.
26 juni » In Harkema wordt de Nederlandse amateurvoetbalvereniging Harkemase Boys opgericht.
30 juni » Op het atol Bikini in de Stille Oceaan verwoest een proefexplosie van de atoombom meer dan 200 afgedankte schepen.
22 juli » 91 personen komen in Jeruzalem om het leven bij de bomaanslag op het Koning Davidhotel.
Dag van overlijden 19 februari 2000
De temperatuur op 19 februari 2000 lag tussen 1,3 °C en 6,8 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 0,7 uur zonneschijn (7%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
7 april » André Hazes weigert een Edison in ontvangst te nemen.
21 mei » Nederland speelt in het Wagener-stadion in Amstelveen zijn duizendste officiële hockeyinterland. Tegenstander is Australië, dat met 4-1 wordt verslagen.
1 juli » Ingebruikname van de Sontbrug, vaste verbinding tussen Denemarken en Zweden.
27 augustus » Het Zimbabwaans voetbalelftal wint de vierde editie van de COSAFA Cup door in de finale (over twee wedstrijden) Lesotho te verslaan.
21 september » De fusiebesprekingen tussen British Airways en KLM lopen op niets uit. Breekpunt na bijna vier maanden onderhandelen is de Britse eis om zeggenschap te krijgen over het Nederlandse bedrijf.
28 september » Noorwegen wint het tweede olympische voetbaltoernooi voor vrouwen door titelhouder Amerika in de finale met 3-2 te verslaan.
Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van den Ouden.
Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van den Ouden (onder)zoekt.
De publicatie Stamboom Scheltens, Grade, Van den Ouden, Zoeter, Reinds en Lanting is opgesteld door Henk Scheltens (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Henk Scheltens, "Stamboom Scheltens, Grade, Van den Ouden, Zoeter, Reinds en Lanting", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-scheltens-grade/I109.php : benaderd 22 januari 2026), "Martinus van den Ouden (1921-2000)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.