Stamboom Schackman-Arink-Tel-Keijzer » Theodorus Benjaminsz "Dirk" Keijzer (1769-1813)

Persoonlijke gegevens Theodorus Benjaminsz "Dirk" Keijzer 


Gezin van Theodorus Benjaminsz "Dirk" Keijzer

Hij is getrouwd met Antje Cornelisdr van Rijssen.

Zij zijn getrouwd op 16 mei 1791 te Ter Aar, Langeraar, Nieuwkoop, Zuid-Holland, hij was toen 21 jaar oud.Bron 3

wettig huwelijk gesloten door schout Daniel Jan Markordt waarbij aanwezig de Schepenen van de Municipaliteit Hendrik van Dijk en Johannes Rietveld.

Kind(eren):

  1. Maria Keijzer  ± 1793-1816
  2. Willemina Keijzer  1793-????
  3. Johanna Keijzer  1795-????
  4. Cornelia Keijzer  1797-????
  5. Petrus Keijzer  1799-????
  6. Gisbertus Keijzer  1804-????
  7. Johanna Keijzer  1806-????


Notities over Theodorus Benjaminsz "Dirk" Keijzer

(Theodorus Benjaminsz Keijzer)
•Gedoopt 21 september 1769 - Ter Aar
•Overleden 15 oktober 1813 - Ter Aar (Langeraar), leeftijd bij overlijden: 44 jaar oud
•Visser (1811)
Ouders• Benjamin Arisze Keijzer 1739-1808
? Antje Dirkse van Zijl ca 1735-1812

Relaties en kinderen• Gehuwd 16 mei 1791, Ter Aar, met Antje Cornelisse van Rijsse 1763-1815 en hun kinderen
? V Maria Keijzer ca 1793-1816
? V Willemina Keijzer 1793-
? M Johanna Keijzer 1795-
? V Cornelia Keijzer 1797-
? M Petrus Keijzer 1799-
? M Gisbertus Keijzer 1804-
? V Joanna Keijzer 1806-

Broers en zusters ? M Theodorus Benjaminsz Dirkje Keijzer 1764-1764
? V Cornelia Benjamins Keijzer 1765-1766
• V Cornelia Benjamins Neeltje Keijzer 1767-
? M Adrianus Benjaminsz Keijzer 1772-
? V Anna Benjamins Keijzer 1774-
? M Cornelis Benjaminszn Keijzer 1775-1813
? V Hester Ester Keijzer 1777-
? M Joannes Benjaminsz Jan Keijzer 1779-1859

Grootouders langs vaderszijde , ooms en tantes
? M Ary Roele Keijzer ca 1698- gehuwd (1724)
? V Neeltje Ariese Roskamp †1745

? V Sybilla Aris Beeltje/Beligje Keijzer ca 1730-1787
gehuwd (1756)
6 kinderen

? V Elisabeth Arisse Keijzer 1730-
niet gehuwd, zonder afstammelingen

? M Adrianus Arize Ary Keijzer 1732-1798
gehuwd (1758)
11 kinderen

? V Marijtje Ariesdr Keijzer 1738-1807
gehuwd 1(1790), gehuwd 2(1802)

? M Benjamin Arisze Keijzer 1739-1808
gehuwd (1763)
9 kinderen

? M Pieter Arisse Keijzer ca 1741-
gehuwd (1766)
7 kinderen

? M Ary Roele Keijzer ca 1698- gehuwd (1750)
? V Martje van Zanten

Gebeurtenissen
21 september 1769 : Doop - Ter Aar

Godsdienst: RK
-- De doopgetuigen van Theodorus Benjaminsz Keijzer zijn Gijsbert van Zijl en Cornelia van Zijl.
Bronnen: DTB Ter Aar, boek 3 - folio 071
29 april 1791 : Ondertrouw (met Antje Cornelisse van Rijsse) - Ter Aar

-- Dirk Benjaminsz Keijzer, Jongman gebooren en woonende te Langer Aar,
zullende trouwen met Antje Cornelisdr van Rijze, jongedogter, gebooren
te Hoogmade en meede woonende te Langer Aar, en hebben zij zig
aangegeeven ten behooren onder de classis van Pro Deo.
Bronnen: Gaarder Ter Aar, boek 3 - folio 132
16 mei 1791 : Huwelijk (met Antje Cornelisse van Rijsse) - Ter Aar

-- Het wettelijk huwelijk tussen Dirk Benjamin Keijzer en Antje
Cornelisdr van Rijze is gesloten door schout Daniel Jan Markordt,
waarbij aanwezig zijn de schepenen van de municipaliteit Hendrik van
Dijk en Johannes Rietveld.
Bronnen: DTB Ter Aar, boek 9 deel 2 - image 065

15 oktober 1813 : Overlijden - Ter Aar (Langeraar)
Uur: 04:00
-- Dirk Keijzer is overleden in het huis, staande in wijk A nr. 67. Hij is aangegeven door Jan Akerboom, 59 jaar, winkelier. De getuige bij de overlijdensaangifte is Jan Kok, 55 jaar, klapwaker, beiden buuren en wonende te Ter Aar (Langeraar).
Een citaat uit de overlijdensakte luidt als volgt: "....En hebben de declaranten deze acte nadat hun dezelve was voorgelezen, nevens ons ondertekend, de getuijge Jan Kok declareerde niet te kunnen schrijven...."
Bronnen: BS, GA Ter Aar - folio 36

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Theodorus Benjaminsz "Dirk" Keijzer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Theodorus Benjaminsz "Dirk" Keijzer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Theodorus Benjaminsz Keijzer


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. DTB Ter Aar, boek 3, folio 071
    2. BS, GA Ter Aar, folio 36
    3. dTB Ter Aar, boek 9, deel 2, image 065

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 21 september 1769 lag rond de 15,0 °C. Er was 4 mm neerslagTypering van het weer: regen omtrent helder. Bijzondere weersverschijnselen: veel dauw. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1769: Bron: Wikipedia
      • 19 mei » Kardinaal Giovanni Vincenzo Antonio Ganganelli wordt gekozen tot Paus Clemens XIV
      • 28 mei » Bisschopswijding van Paus Clemens XIV in Rome.
      • 4 juni » Kroning van Paus Clemens XIV in Rome.
      • 2 november » Pioniers van een Spaanse expeditie, onder wie José Francisco Ortega en geleid door ene Don Gaspar de Portola, ontdekten de Golden Gate nabij San Francisco.
    • De temperatuur op 16 mei 1791 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1791: Bron: Wikipedia
      • 17 februari » Eerst uitvoering van de 93ste symfonie van Joseph Haydn, de eerste van zijn 12-delige Londense symfonieënreeks.
      • 4 maart » Vermont wordt toegelaten als 14e staat in de VS. Het is de eerste staat na de 13 'oorspronkelijke' staten die bij de VS wordt toegevoegd.
      • 3 mei » De eerste geschreven grondwet van Europa treedt in werking in Polen. (Poolse Grondwet van 3 mei 1791)
      • 30 september » Première van de opera Die Zauberflöte van Wolfgang Amadeus Mozart in Wenen.
      • 4 december » Eerste nummer van The Observer, de eerste zondagskrant ter wereld.
      • 15 december » De Amerikaanse Bill of Rights wordt aangenomen.
    • De temperatuur op 15 oktober 1813 lag rond de 8,0 °C. Er was 242 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1813: Bron: Wikipedia
      • 27 januari » De opera Il Signor Bruschino van componist Gioacchino Rossini gaat in première in het Teatro San Moisè in Venetië.
      • 4 maart » James Madison wordt beëdigd voor een tweede termijn als 4e president van de Verenigde Staten
      • 21 juni » Slag bij Vitória in Spanje. Arthur Wellesley overwint het Franse leger in Spanje.
      • 24 november » Een plundering door terugtrekkende Franse troepen leidt tot de Ramp van Woerden.
      • 30 november » De latere Willem I der Nederlanden zet na achttien jaar weer voet op Nederlandse bodem, op het strand van Scheveningen.
      • 30 november » Zware strijd in en rond Arnhem. De Franse bezetter wordt door een uitermate bloedige Pruisische stormaanval uit de stad verdreven.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Keijzer

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Keijzer.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Keijzer.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Keijzer (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Frits Arink, "Stamboom Schackman-Arink-Tel-Keijzer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schackman/I3425.php : benaderd 30 december 2025), "Theodorus Benjaminsz "Dirk" Keijzer (1769-1813)".