Stamboom Sas » Pieter Cornelis "Piet" Sas (1905-1943)

Persoonlijke gegevens Pieter Cornelis "Piet" Sas 

  • Roepnaam is Piet.
  • Hij is geboren op 3 oktober 1905 in Vlaardingen.
  • Registratie van geboorte op 3 oktober 1905.Bron 1
  • Beroep: fabrieks arbeider.
  • (oorlog) .
    Als dwangarbeider in WO II werkzaam geweest in Berlijn. Aldaar overleden.
  • Hij is overleden op 10 mei 1943 in Berlijn-Johannisthal (Treptow, D), hij was toen 37 jaar oud.
    Herbegraven op 30-03-1950 op de Alg. Begraafplaats Emaus te Vlaardingen. Vak R nummer 667
  • Hij is begraven op 30 maart 1950 in Vlaardingen.Bron 2
  • Een kind van Kornelis Sas en Maria Droppert
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 11 juli 2013.

Gezin van Pieter Cornelis "Piet" Sas

Hij is getrouwd met Elisabeth de Bruin.

Zij zijn getrouwd op 24 juli 1929 te Vlaardingen, hij was toen 23 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)


Tweede Wereldoorlogslachtoffer


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Cornelis "Piet" Sas?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Cornelis "Piet" Sas

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Cornelis Sas

Jan Sas
1841-1915
Kornelis Sas
1878-> 1921

Pieter Cornelis Sas
1905-1943

1929

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BS Vlaardingen akte 594
    2. tekst op de zerk
    3. BS Vlaardingen akte 121

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 3 oktober 1905 lag tussen 4,7 °C en 13,1 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 7,0 uur zonneschijn (61%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 11 februari » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Nederlands-Borneo in Nederlands-Indië.
      • 20 februari » Slag bij Mukden, een beslissende, grote veldslag in de Russisch-Japanse Oorlog, in Mantsjoerije.
      • 4 maart » Theodore Roosevelt wordt her-beëdigd als 26e president van de Verenigde Staten
      • 1 juni » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Sporting Gijón.
      • 16 oktober » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Chiasso.
      • 18 november » Prins Karel van Denemarken wordt koning Haakon VII van Noorwegen.
    • De temperatuur op 24 juli 1929 lag tussen 10,0 °C en 23,2 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 5,3 uur zonneschijn (33%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1929: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,7 miljoen inwoners.
      • 18 februari » Eerste aankondiging van de Oscars.
      • 4 maart » Herbert Hoover wordt beëdigd als 31e president van de Verenigde Staten
      • 18 april » Het Paleis voor Volksvlijt in Amsterdam wordt door een grote brand verwoest.
      • 7 augustus » Oprichting van de Griekse voetbalclub Ergotelis FC.
      • 30 september » Eerste bemande vlucht met een raketvliegtuig; aan boord is Fritz von Opel.
      • 24 oktober » Zwarte Donderdag: een beurskrach in New York vormt het begin van de Grote Depressie.
    • De temperatuur op 10 mei 1943 lag tussen 4,6 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 10,2 °C. Er was 3,4 mm neerslag gedurende 4,3 uur. Er was 3,9 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
      • 13 april » De nazi's treffen massagraven aan van duizenden Poolse officieren, vermoord door de NKVD in 1940, bij Katyn.
      • 2 juli » Slag om Koersk.
      • 11 september » De nazi's beginnen met de vernietiging van de getto's van Minsk en Lida in Wit-Rusland.
      • 14 september » Ontmoeting tussen Hitler en Mussolini in Rastenburg.
      • 18 oktober » De schrijver A.M. de Jong wordt door Nederlandse SS'ers vermoord, een van de zgn. Silbertanne-acties.
      • 29 november » Partizanen proclameren hun eigen regering in bevrijd Joegoslavisch gebied: 'de raad van nationale bevrijding'.
    • De temperatuur op 30 maart 1950 lag tussen 2,3 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 5,4 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 1,2 uur. Er was 5,2 uur zonneschijn (41%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
    • In het jaar 1950: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,0 miljoen inwoners.
      • 9 maart » IJsland treedt toe tot de Raad van Europa.
      • 28 april » Huwelijk van koning Rama IX of Bhumibol van Thailand met Sirikit Kitiyakara.
      • 5 mei » Kroning van koning Rama IX of Bhumibol van Thailand.
      • 13 mei » Op Silverstone, Groot-Brittannië wordt de eerste race verreden van het eerste Formule 1-kampioenschap.
      • 20 mei » Jacques Brel huwt Thérèse Michielsen.
      • 26 oktober » Onder de vlag van de VN vertrekt een Nederlands detachement vrijwilligers naar het Koreaanse front.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Sas

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Sas.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Sas.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Sas (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Sas is opgesteld door Hans van Ekelenburg.neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hans van Ekelenburg, "Stamboom Sas", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-sas/I1293.php : benaderd 13 januari 2026), "Pieter Cornelis "Piet" Sas (1905-1943)".