Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 30 april 2010.
Gezin van Helena Sargentini
Notities over Helena Sargentini
Na het overlijden van MoederTrijntje is de dan 6 jarige Helena op 17 juli 1899 naar het Gesticht de Voorzienigheid, Elandsgracht 34-36 in Amsterdam gegaan. Op 21 october 1908 vertrok zij uit het Gesticht naar Amsteldijk 6 om op 11 februari overgeschreven te worden naar Weesperstraat 56 Oudejans als dienstbode en kreeg zij haar eigen persoonskaart in het BR.
Volgens de persoonskaart verhuisde ze achtereenvolgens: op 3 november 1909 naar Nieuwer Amstel, Amsteldijk 6, op 5 september 1911 terug uit Nieuwer Amstel naar de Poeldijkschestraat 102 in Amsterdam, op 12 september 1914 naar 's Gravenhage, 16 augustus 1920 Voorburgstraat 137 Amsterdam als naaister en vertrok 12 oktober 1920 naar Dresden.
E-mailbericht Coen van Straalen 7-11-2005: Tante Lena (Helena) was vermoedelijk getrouwd met een Duitser en woonde in ieder geval in Dresden. Ze is een keer met veel moeite (ivm visum) in Nederland geweest, volgens mijn nicht was ze zeer knap van uiterlijk. Mijn herinnering is dat oom Chris en tante Betje wel vaker naar haar toegingen. Ze brachten dan "Lebküchen" mee en oom Chris droeg ook wel eens "lederhosen"
Helena heeft van 12-9-1914 tot 23-8-1920 in den Haag gewoond. (Bron: Archiefkaart den Haag)
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Henny Eizenga-Hendriks, "Stamboom Sargentini", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-sargentini/I176.php : benaderd 9 januari 2026), "Helena Sargentini (1893-????)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.