Stamboom Rutte » Jantje Dilling (1887-1964)

Persoonlijke gegevens Jantje Dilling 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Jantje Dilling

Zij is getrouwd met Eildert Alons.

Zij zijn getrouwd op 14 juni 1910 te Hardenberg, Ambt, Overijssel, Nederland, zij was toen 22 jaar oud.Bron 1

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jantje Dilling?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jantje Dilling

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jantje Dilling

Jan Dilling
1821-1891
Klaas Visser
1825-1884
Teetje Patje
1825-1858

Jantje Dilling
1887-1964

1910

Eildert Alons
1884-1966


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Huwelijk Eildert Alons, WIE35689937
      hoofdpersoonnaam=Eildert Alons
      hoofdpersoonberoep=Boekhouder
      hoofdpersoonleeftijd=26
      hoofdpersoongebplaats=Hoogezand
      partnernaam=Jantje Dilling
      partnerleeftijd=22
      partnergebplaats=Kropswolde (Hoogezand)
      hoofdpersoonvader=Luitje Alons
      hoofdpersoonvaderberoep=gemeente opzichter
      hoofdpersoonmoeder=Martje Wicherts
      partnervader=Antonie Dilling
      partnervaderberoep=Landbouwer
      partnermoeder=Grietje Visser
      trdatum=dinsdag 14 juni 1910
      trplaats=Hardenberg, Ambt
      gebeurtenis=Huwelijk
      aktedatum=14 juni 1910
      akteplaats=Hardenberg, Ambt
      archief=0123
      erfgoedinstelling=Historisch Centrum Overijssel
      Registratienummer=5897
      aktenummer=46
      brontype=BS Huwelijk
      Instellingsplaats=Zwolle
      Collectiegebied=Overijssel
    2. Geboorte Jantje Dilling, WIE19003681
      hoofdpersoonnaam=Jantje Dilling
      hoofdpersoongeslacht=Vrouw
      hoofdpersoongebdatum=dinsdag 13 december 1887
      hoofdpersoongebplaats=Kropswolde gem. Hoogezand
      hoofdpersoonvader=Antonie Dilling
      hoofdpersoonvaderberoep=Landbouwer
      hoofdpersoonvaderleeftijd=36
      hoofdpersoonmoeder=Grietje Visser
      gebeurtenis=Geboorte
      aktedatum=13 december 1887
      akteplaats=Hoogezand
      erfgoedinstelling=Groninger Archieven
      aktenummer=277
      brontype=BS Geboorte
      Instellingsplaats=Groningen
      Collectiegebied=Groningen

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 13 december 1887 lag rond de 1,5 °C. Er was 5 mm neerslag. De winddruk was 42 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
      • 22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
      • 8 mei » Het Leger des Heils start zijn evangelisatiewerk in Nederland met de eerste openbare bijeenkomst in Amsterdam.
      • 26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
      • 15 september » De Texelse Courant wordt opgericht.
      • 4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.
    • De temperatuur op 14 juni 1910 lag tussen 12,1 °C en 16,8 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 3,6 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
      • 21 februari » De Egyptische premier Pasha Ghali overlijdt 1 dag na een aanslag op zijn leven door een schutter.
      • 31 mei » Oprichting van de Unie van Zuid-Afrika.
      • 1 juli » Verheffing van het rooms-katholieke bisdom Ispahan (Isfahan) in Fars tot aartsbisdom Ispahan (Latijn).
      • 5 september » De natuurkundige Marie Curie slaagt erin in haar laboratorium in Parijs enkele grammen radium te verkrijgen.
      • 20 oktober » De RMS Olympic wordt te water gelaten in Belfast, Ierland.
      • 30 november » Oprichting van de Chileense voetbalclub Audax Club Sportivo Italiano.
    • De temperatuur op 2 januari 1964 lag tussen 0,9 °C en 5,3 °C en was gemiddeld 2,7 °C. Er was 0,4 uur zonneschijn (5%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
    • In het jaar 1964: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,0 miljoen inwoners.
      • 5 januari » Ontmoeting tussen Paus Paulus VI en patriarch Athenagoras I van Constantinopel in Jeruzalem. Het is de eerste ontmoeting tussen de leiders van de rooms-katholieke en Orthodoxe Kerk sinds 1439.
      • 28 maart » Radiopiraat Radio Caroline start uitzendingen.
      • 19 mei » Oprichting van het Secretariaat voor de niet-Christenen van de Romeinse Curie door paus Paulus VI en benoeming van kardinaal Paolo Marella tot president.
      • 25 mei » David Sutch vaart naar legerfort Shivering Sands om Radio Sutch te beginnen.
      • 12 juni » Nelson Mandela wordt tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld.
      • 1 oktober » Nederland 2 gaat als tweede officiële Nederlandse televisiezender van start.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Dilling

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dilling.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dilling.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dilling (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Rutte is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Cor Blommers, "Stamboom Rutte", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-rutte/I450.php : benaderd 3 maart 2026), "Jantje Dilling (1887-1964)".