Stamboom Roubos » Pieter Willem Gerardus Noorland (1874-1956)

Persoonlijke gegevens Pieter Willem Gerardus Noorland 

Bronnen 1, 2

Gezin van Pieter Willem Gerardus Noorland

(1) Hij is getrouwd met Margaretha Johanna van Duijn.

Zij zijn getrouwd op 5 augustus 1903 te 's-Gravenhage, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 28 jaar oud.Bron 3

Datum: De ouders van debruid waren overleden.
Afkondiging 26-7 en 2-8-1903
George Hendrik Haffner was hierbij getuige.
Christiaan Johannes Nooghmans was hierbij getuige.
Dirk Viejou was hierbij getuige.
Cornelis Nes was hierbij getuige.

(2) Hij is getrouwd met Jantje Kip.

Zij zijn getrouwd op 2 augustus 1911 te 's-Gravenhage, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 36 jaar oud.Bron 4

Datum: De bruidegom was weduwnaar van Margaretha Johanna van Duijn.
De moeder van de bruid was overleden.
Afkondiging 23 en 30-7-1911
Johannes Petrus Wilhelmus Carolus Noorland was hierbij getuige.
George Hendrik Haffner was hierbij getuige.
Dirk Viejou was hierbij getuige.
Johannes Brouwer was hierbij getuige.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Willem Gerardus Noorland?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Willem Gerardus Noorland

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Willem Gerardus Noorland

Pieter Willem Gerardus Noorland
1874-1956

(1) 1903
(2) 1911

Jantje Kip
1868-1942


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BS Overlijdensregister Voorburg, BSOVoorburg, 108, 7 april 1956
    2. BS Geboorteregister Den Helder, BSGDen Helder, 757, 23 november 1874
    3. (Niet openbaar)
    4. (Niet openbaar)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 23 november 1874 lag rond de -1,5 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • In het jaar 1874: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Afschaffing van de 'differentiële rechten' in Nederlands-Indië; de in- en uitvoerrechten worden gelijk voor Nederlanders en buitenlanders. Minister van Koloniën Fransen van de Putte verwezenlijkt hiermee een belangrijk liberaal programmapunt.
      • 1 januari » De stad New York annexeert de Bronx.
      • 14 maart » Anton Philips, Nederlands industrieel († 1951)
      • 15 april » In Parijs start een groep jonge, voornamelijk impressionistische kunstenaars een geruchtmakende expositie.
      • 5 juni » K.S.R.V. Njord opgericht, eerste Nederlandse studentenroeivereniging.
    • De temperatuur op 2 augustus 1911 lag tussen 15,4 °C en 25,8 °C en was gemiddeld 20,4 °C. Er was 1,1 mm neerslag. Er was 10,7 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1911: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
      • 31 mei » De Britse fysicus Ernest Rutherford presenteert een nieuw atoommodel.
      • 31 mei » De Titanic wordt te water gelaten.
      • 9 augustus » Explosie in stoomketel op lijndienstboot Gutenberg Rotterdam, 5 doden.
      • 22 augustus » In het Louvre wordt ontdekt dat de Mona Lisa is gestolen.
      • 1 september » Anthony Fokker maakt voor het eerst een vlucht boven Haarlem met zijn eendekker Spin III.
      • 7 september » Franse rechercheurs arresteren Guillaume Apollinaire op verdenking van diefstal van de Mona Lisa.
    • De temperatuur op 6 april 1956 lag tussen -1,1 °C en 6,2 °C en was gemiddeld 1,9 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,4 uur. Er was 9,3 uur zonneschijn (70%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1956: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,8 miljoen inwoners.
      • 19 april » Prins Rainier III van Monaco trouwt met de Amerikaanse actrice Grace Kelly, die voortaan als "Prinses Gracia" door het leven mag gaan..
      • 8 augustus » Mijnramp van Marcinelle: een brand in de kolenmijn Le Bois-du-Cazier in Marcinelle eist 262 doden.
      • 23 september » Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal speelt de eerste officieuze interland. In en tegen West-Duitsland wordt met 2-1 verloren.
      • 3 oktober » Bij wedstrijden in Boston verbetert de Amerikaanse atleet Harold Connolly het wereldrecord kogelslingeren tot 66,71 meter.
      • 7 oktober » Zaligverklaring van Paus Innocentius XI.
      • 5 november » Encycliek Datis nuperrime van Paus Pius XII over de gebeurtenissen in Hongarije.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Noorland

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Noorland.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Noorland.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Noorland (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Roubos is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ton Roubos, "Stamboom Roubos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-roubos/I8236.php : benaderd 11 januari 2026), "Pieter Willem Gerardus Noorland (1874-1956)".