Stamboom Roubos » Sijken de Bruijn (1734-1817)

Persoonlijke gegevens Sijken de Bruijn 

Bron 1

Gezin van Sijken de Bruijn

Zij is getrouwd (schepenbank) met Wouter Roubos.

Zij zijn op 6 mei 1763 te Dussen-Muilkerk, Noord-Brabant, Nederland in ondertrouw gegaan.Bronnen 3, 4

Zij zijn getrouwd

Ze zijn in de kerk getrouwd op 23 mei 1763 te Dussen, Noord-Brabant, Nederland.Bron 3

Geloof: Nederduits Gereformeerd

Kind(eren):

  1. Jenneke Roubos  1764-1839 
  2. Eeuwit Roubos  -1767
  3. Jan Roubos  -1768
  4. Eeuwit Roubos  1769-1846 
  5. Jan Roubos  -1770
  6. Seijken Roubos  1773-1845 
  7. Johanna Roubos  1775-1825 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sijken de Bruijn?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sijken de Bruijn

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Sijken de Bruijn

Sijken de Bruijn
1734-1817

1763

Wouter Roubos
1730-1782

Eeuwit Roubos
1769-1846

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS Overlijdensregister Dussen, BSODussen, 10, 17 april 1817
  2. Doopboek Dussen, DDussenNH, 37, 1713-1744, 8 januari 1734
  3. Trouwboek Dussen, TDussenNH, 89, 1745-1795, 6 mei 1763
  4. Trouwboek Dussen-Muilkerk, TDussen-MuilkerkS+GA, 66, 1724-1805, 6 mei 1763

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 april 1817 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt bui hagel. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1817: Bron: Wikipedia
    • 24 april » Huwelijk van kroonprins Jozef van Saksen-Altenburg en prinses Amelie van Württemberg in Kirchheim unter Teck.
    • 31 mei » De opera La gazza ladra van Gioacchino Rossini gaat in première in het Teatro alla Scala in Milaan.
    • 9 oktober » In België wordt de Universiteit Gent plechtig geopend.
    • 18 oktober » Ontdekking van het graf van Seti I door Giovanni Battista Belzoni.
    • 22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Nederlands Guyana of Suriname.
    • 10 december » Mississippi wordt de 20 staat van de Verenigde Staten.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Bruijn


De publicatie Stamboom Roubos is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ton Roubos, "Stamboom Roubos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-roubos/I3752.php : benaderd 7 januari 2026), "Sijken de Bruijn (1734-1817)".