De temperatuur op 2 augustus 1948 lag tussen 17,2 °C en 24,8 °C en was gemiddeld 20,0 °C. Er was 45,6 mm neerslag gedurende 5,7 uur. Er was 6,9 uur zonneschijn (45%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
5 mei » Pax Christi Nederland wordt in Utrecht opgericht.
23 augustus » Oprichting van de Wereldraad van Kerken in Amsterdam. De Nederlander Willem Visser 't Hooft wordt gekozen tot eerste secretaris-generaal.
1 september » Oprichting van de Federatie van Unitates en Bonden.
4 september » Abdicatie van Wilhelmina en troonsaanvaarding van Juliana als Koningin der Nederlanden.
13 november » Leigh Mercer publiceert zijn palindroom "A man, a plan, a canal: Panama!".
19 december » Begin van de tweede Nederlandse politionele actie in Indonesië.
Trouwdag 8 september 1990
De temperatuur op 8 september 1990 lag tussen 9,9 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 4,5 uur zonneschijn (34%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
26 mei » Rond het gekraakte Wolters-Noordhoff Complex (WNC) in Groningen breken hevige krakersrellen uit.
29 mei » De Akkoorden tot oprichting van de Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling worden ondertekend.
8 juli » West-Duitsland wint in Italië de wereldtitel door titelverdediger Argentinië in de finale van het WK voetbal met 1-0 te verslaan.
27 september » De regeringspartij van de Zambiaanse president Kenneth Kaunda besluit haar machtsmonopolie op te geven en vrije verkiezingen uit te schrijven die binnen een jaar moeten worden gehouden.
18 oktober » De Vlaamse Raad keurt het voorstel goed dat aan de Vlaamse Gemeenschap een nieuw wapen en een nieuwe vlag geeft. Het Vlaamse volkslied - de Vlaamse Leeuw - wordt uitgebreid met een strofe.
16 december » De eerste genetisch gemanipuleerde stier, stier Herman, komt ter wereld in Lelystad.
Dag van overlijden 27 juli 1999
De temperatuur op 27 juli 1999 lag tussen 8,5 °C en 21,3 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 14,1 uur zonneschijn (89%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
15 april » De Nederlandse publieke en commerciële omroepen voeren gezamenlijk actie voor de vluchtelingen uit Kosovo. In een drie uur durende programma wordt ruim dertig miljoen gulden ingezameld.
3 juni » Ontslag van de Nederlander Lambert van Heygen als aartsbisschop van Bertoua in Kameroen.
19 juli » Op deze dag wordt volgens de Verenigde Naties de zes miljardste mens geboren.
14 september » Kiribati, Nauru en Tonga worden lid van de Verenigde Naties
23 november » Splitsing van de Rooms-katholieke Apostolische administratie Europees Rusland in de Apostolische administraties Noord-Europees Rusland en Zuid-Europees Rusland.
31 december » Hama Amadou wordt premier van Niger.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ton Roubos, "Stamboom Roubos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-roubos/I2845.php : benaderd 12 januari 2026), "Annie Roubos (1948-1999)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.