Stamboom Rorije » Harm Eilander (1857-1920)

Persoonlijke gegevens Harm Eilander 

  • Hij is geboren in het jaar 1857 in Heerde.
  • Hij is overleden op 27 november 1920 in Heerde, hij was toen 63 jaar oud.Bron 1
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8410
    Gemeente: Heerde
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 89
    Aangiftedatum: 29-11-1920
    Overledene Harm Eilander
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 27-11-1920
    Overlijdensplaats: Heerde
    Vader Evert Eilander
    Moeder Trijntje Visser
    Partner Aaltje Schiphorst
    Relatie: echtgenoot
    Nadere informatie geboortepl: Heeder; oud 63 jaar; beroep overl.: landbouwer; beroep vader: geen beroep vermeld; beroep moeder: geen beroep vermeld
  • Een kind van Evert Eijlander en Trijntje Visser
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 januari 2007.

Gezin van Harm Eilander

Hij is getrouwd met Aaltje Schiphorst.

Zij zijn getrouwd op 26 september 1884 te Zwollerkerspel (Gem. Zwolle), hij was toen 27 jaar oud.Bron 2

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
Algemeen Toegangnr: 123
Inventarisnr: 123.15419
Gemeente: Zwollerkerspel
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 34
Datum: 26-09-1884
Bruidegom Harm Eilander
Geboorteplaats: Heerde
Bruid Aaltje Schiphorst
Geboorteplaats: Dalfsen
Vader bruidegom Evert Eilander
Moeder bruidegom Trijntje Visser
Vader bruid Jan Schiphorst
Moeder bruid Aaltje Troosjes
Nadere informatie bruidegom: 27 jaar.; bruid: 23 jaar.

Kind(eren):

  1. Evert Eilander  1887-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Harm Eilander?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Harm Eilander

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Harm Eilander

Harm Eilander
1857-1920

1884

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Aktenummer: 89
    2. Aktenummer: 34

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 26 september 1884 lag rond de 13,5 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 13 maart » Begin van het Beleg van Khartoum.
      • 1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
      • 16 juni » Jules Malou wordt premier van België.
      • 23 september » Herman Hollerith patenteert zijn mechanische optelmachine.
      • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
      • 6 december » Het Washington Monument is voltooid.
    • De temperatuur op 27 november 1920 lag tussen 0,3 °C en 6,4 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
      • 10 januari » Verdrag van de Volkenbond(Covenant of the League of Nations) in werking getreden.
      • 26 april » Canada verslaat Zweden met 12-1 in de finale van het olympische demonstratietoernooi ijshockey in Antwerpen, en wordt daarmee de eerste officiële wereldkampioen.
      • 3 juni » Als uitvloeisel van het Verdrag van Versailles wordt in Duitsland de dienstplicht afgeschaft.
      • 14 augustus » In Antwerpen wordt de zevende editie van de Olympische Zomerspelen geopend.
      • 5 september » België - Eerste IJzerbedevaart.
      • 4 oktober » Oprichting van de Tunesische sportvereniging Club Africain.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Eilander

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Eilander.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Eilander.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Eilander (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Rorije is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    P. Heres, "Stamboom Rorije", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-rorije/I1099410784.php : benaderd 5 februari 2026), "Harm Eilander (1857-1920)".