Stamboom Rorije » Berend Klomp (1833-????)

Persoonlijke gegevens Berend Klomp 

  • Hij is geboren op 12 juli 1833 in Heerde.Bron 1
    Klomp, Berend, 12. 7. 1833, 71, Heerde
    Jan
    Visser, Willempje
  • Beroep: Boerenknecht.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 16 januari 2008.

Gezin van Berend Klomp

Hij is getrouwd met Hendrikje Rorije.

Zij zijn getrouwd op 11 mei 1861 te Heerde, hij was toen 27 jaar oud.Bron 2

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk (Moeder bruid)
Archieflocatie Gelders Archief

Algemeen Toegangnr: 0207
Inventarisnr: 4301
Gemeente: Heerde
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 22
Datum: 11-05-1861
Bruidegom Berend Klomp
Leeftijd: 27
Geboorteplaats: Heerde
Bruid Hendrikje Rorije
Leeftijd: 29
Geboorteplaats: Heerde
Vader bruidegom Jan Klomp
Moeder bruidegom Willempje Visser
Vader bruid Albert Rorije
Moeder bruid Aaltje Waterkamp
Nadere informatie beroep bg.: boerenknecht; beroep bruid: dienstmeid; beroep vader bg.: geen beroep vermeld; beroep moeder bg.: geen beroep vermeld; beroep vader bd.: geen beroep vermeld; beroep moeder bd.: zonder beroep

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Berend Klomp?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Aktenr 71
  2. Aktenummer: 22

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 juli 1833 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: betrokken veel regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1833: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Groot-Brittannië neemt de controle over de Falklandeilanden.
    • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd voor een tweede termijn als 7e president van de Verenigde Staten
    • 12 april » Charles Gayler krijgt een patent op de brandkast.
    • 7 juni » Huwelijk van groothertog Leopold II van Toscane en prinses Maria Antonia van Bourbon-Sicilië.
    • 17 augustus » De Royal William, het eerste stoomschip dat de Atlantische Oceaan over zou steken, vertrekt uit Nova Scotia.
    • 28 augustus » De slavernij wordt afgeschaft in het Britse rijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Klomp

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Klomp.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Klomp.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Klomp (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Rorije is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
P. Heres, "Stamboom Rorije", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-rorije/I1099407182.php : benaderd 25 januari 2026), "Berend Klomp (1833-????)".