De temperatuur op 8 maart 1913 lag tussen 1,7 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 4,0 °C. Er was 2,6 mm neerslag. Er was 2,3 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
24 maart » Het Nederlands elftal wint voor het eerst van Engeland. In Den Haag wordt het 2-1 door twee doelpunten van Huug de Groot.
10 april » Oprichting van de Bulgaarse voetbalclub Slavia Sofia.
10 augustus » Vrede van Boekarest (1913), einde van de Tweede Balkanoorlog..
31 augustus » Oprichting van de Philips Sport Vereniging (PSV). Voetbal is een van de 19 sporttakken van PSV.
7 oktober » Henry Ford introduceert de lopende band.
14 december » Kreta wordt officieel geannexeerd door Griekenland.
Trouwdag 5 juni 1940
De temperatuur op 5 juni 1940 lag tussen 8,6 °C en 25,3 °C en was gemiddeld 18,3 °C. Er was 15,3 uur zonneschijn (93%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
13 mei » De Duitse verovering van Frankrijk start met het oversteken van de Maas door het Duitse leger.
13 mei » Laatste kabinetsvergadering in Nederland voor het vertrek van de regering naar Engeland, in het Fort aan den Hoek van Holland.
25 mei » De Slag om Duinkerken begint.
3 juli » De Britse Royal Navy vernietigt een deel van de Franse vloot tijdens de aanval op Mers-el-Kébir.
15 september » De Duitse Luftwaffe lanceert een grootscheepse aanval op Londen: 60 vliegtuigen gaan verloren. Feitelijke einde van de Slag om Engeland.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: L. Roos, "Stamboom Roos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-roos/I1883.php : benaderd 28 februari 2026), "Johanna Maria (An) WARMERDAM (1913-2000)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.