Stamboom Rogier » Maria Gesina KONIJNENBERG (1877-1950)

Persoonlijke gegevens Maria Gesina KONIJNENBERG 


Gezin van Maria Gesina KONIJNENBERG

Zij is getrouwd met Gerrit Benjamin PRINS.

Zij zijn getrouwd op 26 januari 1905 te Deventer, Gemeente Deventer, Provincie Overijssel, Nederland, zij was toen 27 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Willem PRINS  1900-
  2. Frederik Jan PRINS  1908-1982 
  3. Meintje PRINS  1910-
  4. Arend PRINS  1918-

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Gesina KONIJNENBERG?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Gesina KONIJNENBERG

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Gesina KONIJNENBERG

Derk KONIJNENBERG
± 1816-< 1892
Willemina DERKS
± 1821-1903

Maria Gesina KONIJNENBERG
1877-1950

1905
Willem PRINS
1900-????
Meintje PRINS
1910-????
Arend PRINS
1918-????

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Maria Gesina KONIJNENBERG



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BS Deventer, Register van geboorten 1877; NL-DvSA; ID 0724; Inv. 229, NL-DvSA, ID 0724, Inv.nr 229, Aktenummer 574 / NL-DvHCO, HCO Stadsarchief Deventer
    2. BS Deventer, Register van overlijden 1950, Toegangsnummer: 0123 Burgerlijke Stand in Overijssel, Inventarisnummer: 16723, Aktenummer 362 / Historisch Centrum Overijssel (HCO)
    3. BS Deventer, Register van huwelijken 1905, Toegangsnummer: 0123 Burgerlijke Stand in Overijssel, Inventarisnummer: 2731, Aktenummer 12 / Historisch Centrum Overijssel (HCO)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 25 november 1877 lag rond de 3,9 °C. Er was 22 mm neerslag. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 15 juni » Henry Ossian Flipper studeert als eerste zwarte Amerikaan af aan de militaire academie van de Verenigde Staten.
      • 15 augustus » In hun uitvindersvete behaalt Edison toch nog een kleine overwinning op Bell: door Edisons toedoen op deze dag zeggen we tegenwoordig "hallo" als begroeting aan de telefoon en niet "ahoy" (Bells keuze).
      • 29 november » Thomas Edison demonstreert voor het eerst zijn fonograaf.
      • 6 december » De eerste editie van The Washington Post verschijnt.
      • 6 december » Thomas Edison maakt de eerste geluidsopname.
      • 14 december » Servië wordt bondgenoot van Rusland in de oorlog tegen Turkije.
    • De temperatuur op 26 januari 1905 lag tussen -2,1 °C en 4,7 °C en was gemiddeld 1,0 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 11 februari » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Nederlands-Borneo in Nederlands-Indië.
      • 22 april » Oprichting Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Amsterdam. Het initiatief daartoe werd genomen door Jac. P. Thijsse.
      • 27 mei » In de Slag bij Tsushima verslaat Japan de Russische vloot.
      • 17 augustus » Kabinet-Kuyper treedt af en wordt opgevolgd door Kabinet-De Meester.
      • 14 september » In Amsterdam wordt de Albert Cuypstraat aangewezen als 'ventstraat'.
      • 18 november » Prins Karel van Denemarken wordt koning Haakon VII van Noorwegen.
    • De temperatuur op 30 juli 1950 lag tussen 7,1 °C en 20,4 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 7,4 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
    • In het jaar 1950: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,0 miljoen inwoners.
      • 9 januari » In Colombo komen de ministers van Buitenlandse Zaken van het Britse Gemenebest bijeen om de basis te leggen van het Colombo-plan.
      • 14 april » De DAF-fabriek in Eindhoven wordt geopend.
      • 7 mei » Heerenveen wint met 6-5 van Ajax terwijl het een half uur vóór tijd nog met 1-5 achterstaat.
      • 3 juni » De regeringsleiders van België, Frankrijk, Luxemburg, Italië, Nederland en Duitsland ondertekenen de Schuman-verklaring.
      • 5 juli » De Knesset neemt de Wet op de Terugkeer aan. Deze wet geeft alle Joden het recht om naar Israël te immigreren.
      • 2 december » De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties nemen Resolutie 390(V) aan, waarbij de Eritreeërs als volk worden erkend, maar Eritrea wordt met Ethiopië tot een federatie samengevoegd.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam KONIJNENBERG


    De publicatie Stamboom Rogier is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    P. Rogier, "Stamboom Rogier", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-rogier/I713959.php : benaderd 3 februari 2026), "Maria Gesina KONIJNENBERG (1877-1950)".