Stamboom Rogier » Jacomina KOENRAADS (± 1789-1859)

Persoonlijke gegevens Jacomina KOENRAADS 


Gezin van Jacomina KOENRAADS

Zij is getrouwd met Johannes Marcus PIRARD.

Zij zijn getrouwd op 16 november 1814 te Zutphen, Gemeente Zutphen, Gelderland, Nederland.Bron 4


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacomina KOENRAADS?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacomina KOENRAADS

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacomina KOENRAADS

Steven COENRAADS
< 1732-1806
Jacomina JALINK
± 1726-< 1811
Mathijs BAARS
± 1715-< 1799
Sara VEENHORST
± 1717-????
Weijna BAARS
± 1754-1795

Jacomina KOENRAADS
± 1789-1859

1814

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Jacomina KOENRAADS



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. “Doopboek Broerenkerk”, register van dopen bediend in de Broerenkerk 1771 - 1794, NL-DvCO, Collectie Overijssel locatie Deventer, ID 1058, Hervormde Gemeente Deventer I, inv.nr. 104, 66 / NL-DvHCO, HCO Stadsarchief Deventer
    2. Rood 22 en 23: index op Hervormd doopregister 1775-1811 (toegangnummer 0723 inv.nr. 114 en 115), z.j., Toegangsnummer: 0723Retroacta burgerlijke stand (DTB) Deventer, Inventarisnummer: 181, 354 / NL-DvHCO, HCO Stadsarchief Deventer
    3. BS Zutphen, Register van huwelijken 1814, Toegangsnummer: 0207 Burgerlijke stand Gelderland, Inventarisnummer: 1735, 0207 - 1735, Sktenummer 67 / Gelders Archief
    4. BS Zutphen, Register van huwelijken 1814, Toegangsnummer: 0207 Burgerlijke stand Gelderland, Inventarisnummer: 1735, 0207 - 1735, Aktenummer 67 / Gelders Archief

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 3 mei 1789 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen onweer. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1789: Bron: Wikipedia
      • 5 mei » Het Cahier de doléances wordt aangeboden aan de Franse Staten-Generaal, waarmee de Franse Revolutie begint
      • 20 juni » In Versailles leggen vertegenwoordigers van de derde stand en hun sympathisanten uit de lagere geestelijkheid en de adel de Eed op de Kaatsbaan af.
      • 14 juli » Het begin van de Franse Revolutie, tijdens het bewind van Lodewijk XVI. Parijzenaars bestormen de Bastille in Parijs en bevrijden zeven politieke gevangenen. Frankrijk wordt, tijdelijk, een republiek.
      • 4 augustus » Afschaffing van de feodale traditie in Frankrijk door de Nationale Vergadering.
      • 28 augustus » Ontdekking van het Saturnusmaantje Enceladus door William Herschel.
      • 6 november » Oprichting van het Bisdom Baltimore, het eerste rooms-katholieke bisdom in de Verenigde Staten van Amerika
    • De temperatuur op 16 november 1814 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1814: Bron: Wikipedia
      • 25 maart » Koning Willem I richt De Nederlandsche Bank op.
      • 29 maart » De Nederlandse Grondwet wordt aangenomen, die nog steeds, met aanpassingen, in gebruik is.
      • 21 juni » Ondertekening van de Acht Artikelen van Londen.
      • 7 augustus » Paus Pius VII heft het verbod op de jezuïetenorde uit 1773 op.
      • 29 november » Het dagblad The Times in Londen neemt een van de eerste stoommachines in gebruik om de drukpers aan te drijven.
      • 24 december » Vrede van Gent.
    • De temperatuur op 16 februari 1859 lag rond de 8,0 °C. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
    • In het jaar 1859: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 24 januari » Walachije en Moldavië worden verenigd als Roemenië.
      • 17 februari » Première van de opera Un ballo in maschera van Giuseppe Verdi in Rome.
      • 22 mei » Frans II volgt Ferdinand II op als koning der Beide Siciliën
      • 17 augustus » De Amerikaanse posterijen zetten vanaf vandaag een nieuw voertuig in: de luchtballon.
      • 27 augustus » In Titusville wordt 's werelds eerste exploitabele olieveld gevonden.
      • 24 november » De Britse bioloog Charles Darwin publiceert De oorsprong der soorten (oorspronkelijke titel: On The Origin of Species). De eerste druk is meteen uitverkocht.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam KOENRAADS


    De publicatie Stamboom Rogier is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    P. Rogier, "Stamboom Rogier", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-rogier/I64676372.php : benaderd 28 februari 2026), "Jacomina KOENRAADS (± 1789-1859)".