Stamboom Rogier » Bernardus JANSEN (1885-1938)

Persoonlijke gegevens Bernardus JANSEN 


Gezin van Bernardus JANSEN

Hij is getrouwd met Aaltjen ORDELMAN.

Gerrit ORDELMAN was hierbij getuige.
Jan JANSEN was hierbij getuige.
Albert ORDELMAN was hierbij getuige.
Gerrit BOEGBORN was hierbij getuige.

Zij zijn getrouwd op 13 februari 1908 te Deventer, Gemeente Deventer, Provincie Overijssel, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.Bron 1

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bernardus JANSEN?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bernardus JANSEN

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bernardus JANSEN

Jan JANSEN
1843-1889

Bernardus JANSEN
1885-1938

1908

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Bernardus JANSEN



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BS Deventer, Register van huwelijken 1908, Toegangsnummer: 0123 Burgerlijke Stand in Overijssel, Inventarisnummer: 2732, Aktenummer 17 / Historisch Centrum Overijssel (HCO)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 13 februari 1908 lag tussen 0,6 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 3,8 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
      • 27 januari » Ontdekking van de Jupitermaan Pasiphae door Philibert Jacques Melotte.
      • 8 maart » In New York staken de naaisters voor de achturige werkdag en voor het vrouwenkiesrecht.
      • 1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
      • 21 mei » Door een verkeerde wissel rijdt een trein bij Kontich in op een stilstaande reizigerstrein, met als gevolg veertig doden en driehonderdtwintig gewonden.
      • 20 juli » De Amerikaanse zwemmer Charles Daniels scherpt bij de Olympische Spelen in Londen het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.05,6. Het oude (en eerste) record op het koningsnummer stond sinds 3 december 1905 op naam van de Hongaar Zoltán Halmay.
      • 17 september » Een Wright Flyer stort neer in Virginia, waarbij de passagier omkomt en piloot Orville Wright gewond raakt. Dit is het eerste vliegtuigongeluk in de moderne luchtvaart.
    • De temperatuur op 8 augustus 1938 lag tussen 17,2 °C en 22,3 °C en was gemiddeld 19,0 °C. Er was 1,8 mm neerslag gedurende 1,6 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1938: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
      • 17 februari » Juan Soldado wordt in Tijuana ter dood veroordeeld. Later zouden velen dit als onterecht beschouwen, en hij groeit uit tot een soort heilige.
      • 18 maart » Expropiación Petrolera: De Mexicaanse president Lázaro Cárdenas nationaliseert de olie-industrie.
      • 28 augustus » Tweede Wereldoorlog - het concentratiekamp Mauthausen wordt geopend.
      • 23 september » De Ara Pacis Augustae wordt voor de tweede keer in zijn bestaan ingewijd. Sindsdien is het een van de beroemdste Romeinse monumenten.
      • 10 november » Kristallnacht (nacht van 9 op 10 november).
      • 31 december » De Amerikaan Rolla Neil Harger ontwikkelt de Drunkometer, een apparaat dat sporen van alcohol in adem kan detecteren.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam JANSEN

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam JANSEN.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over JANSEN.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam JANSEN (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Rogier is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    P. Rogier, "Stamboom Rogier", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-rogier/I36000300.php : benaderd 5 februari 2026), "Bernardus JANSEN (1885-1938)".