Stamboom Roddenhof » Ilbert de Lacie (born de Lacy), Lord of Pontefract, Sr de Bois-l'Évêque (1045-1093)

Persoonlijke gegevens Ilbert de Lacie (born de Lacy), Lord of Pontefract, Sr de Bois-l'Évêque 

  • Hij is geboren in het jaar 1045 in Pontefract, West Riding, Yorkshire, England.
  • Beroep: Lord of Pontefract.
  • (Feit:) .
    Tijdens de Slag bij Hastings in 1066 volgde Hebert zijn Normandische opperheer, bisschop Odo van Bayeux, naar Engeland, en raakte kort daarna veroordeeld als bisschop van de bisschop, voordat hij de koning kon overnemen . lbert maakte deel uit van het leger van Willem de Veroveraar tijdens de Anglo-Saksische opstand in Noord-Engeland tijdens "The Harrying of the North" in 1069-70. Op dit moment waren edelen bezeten van hun land en titels van Lacy gedeeld in de buit. Hij kreeg de macht over de stad Brokenbridge in Yorkshire. Deze naam werd in het Engels vertaald en "Pontefract" genoemd, en het werd zijn zetel. Op dat moment werd hij ook beloond voor zijn aandeel in de Slag bij Hastings in Senlac / Blood Lake in 1066. Hij kreeg de controle over het district Blackburnshire in Lancashire en 170 grootschepen, waarvan 150 in Yorkshire en de rest verspreid over de graafschappen van Lincolnshire, Nottinghamshire, Oxfordshire, Buckinghamshire, Berkshire en Surrey. Zijn landbezit in de Domesday-enquête van 1086 beslaat vier pagina's. Hij hield toen het land als president van de koning, en het militaire belang van dit stuk grondgebied was enorm. De "Honor of Pontefract" is de naam die wordt gegeven aan de landgoederen die door de familie zijn gebouwd, hoofdzakelijk door Ilbert, onder het bewind van de eerste twee Normandische koningen Willem de Veroveraar en zijn zoon William Rufus. Ilbert bouwde Pontefract Castle vóór 1086. Hebert stichtte zijn collegiale kapel, gewijd aan St. Clement. Hij bouwde ook de basis voor de abdij van St. Oswald in Nostell, voltooid door zijn oudste zoon en erfgenaam, Robert de Lacy. Getrouwde Hawise. Kinderen: # Robert # Hugh # Matilda. Zijn oudste is zijn Robert erfde de landgoederen van de familie in Engeland en de helft van het gezin in de landgoederen in Normandië, terwijl de andere helft eigendom was van de familie van Walter de Lacy. Tot 1311 hield het gezin van Ilbert de Lacy de grote noordelijke heerschappij van Bowland voordat het overging tot het huwelijk met de Earldom, later hertogdom Lancaster, als Lords of Pontefract en later Earls of Lincoln.
  • Hij is overleden in het jaar 1093 in Pontefract Castle, West Riding, Yorkshire, England, hij was toen 48 jaar oud.
  • Een kind van Hugues de Lacy en de Lacy

Gezin van Ilbert de Lacie (born de Lacy), Lord of Pontefract, Sr de Bois-l'Évêque


Kind(eren):

  1. de Lacy  1075-1114 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Ilbert de Lacie (born de Lacy), Lord of Pontefract, Sr de Bois-l'Évêque?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Ilbert de Lacie (born de Lacy), Lord of Pontefract, Sr de Bois-l'Évêque

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Ilbert de Lacie (born de Lacy), Lord of Pontefract, Sr de Bois-l'Évêque

de Lacy
1022-1073

Ilbert de Lacie (born de Lacy), Lord of Pontefract, Sr de Bois-l'Évêque
1045-1093



Onbekend

de Lacy
1075-1114

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Over de familienaam De Lacie (born de Lacy), Lord of Pontefract, Sr de Bois-l'Évêque


    De publicatie Stamboom Roddenhof is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ron Roddenhof, "Stamboom Roddenhof", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-roddenhof/I3664.php : benaderd 13 januari 2026), "Ilbert de Lacie (born de Lacy), Lord of Pontefract, Sr de Bois-l'Évêque (1045-1093)".