Stamboom Roddenhof » Judith de Lens (± 1054-± 1086)

Persoonlijke gegevens Judith de Lens 

  • Zij is geboren rond 1054 in Lens, Pas-de-Calais, Nord-Pas-de-Calais, France.
  • (Feit:) .
    Judith, nicht van Willem de Veroveraar, dochter van zijn zuster Adelaide van Normandië. In 1070 trouwde Judith met Earl Waltheof van Huntingdon en Northumbria. In 1075 sloot Waltheof zich aan bij de Opstand van de graven tegen William. Het was de laatste serieuze daad van verzet tegen de Normandische verovering van Engeland. Judith verraadde Waltheof aan haar oom. Na de executie van haar Waltheof, werd Judith door William verloofd met Simon I van St. Liz, 1st Earl of Northampton. Judith weigerde met Simon te trouwen en ze vluchtte het land uit om de woede van William te ontwijken. Hij nam Judiths Engelse landgoederen in beslag. Judith stichtte de abdij in Elstow Bedfordshire in 1078, kerken in Kempston en Hitchin, hadden landerijen in 10 graafschappen in de Midlands en East Anglia, inclusief land bij: Earls Barton, Great Doddington, Grendon, Potton, Sawtry. Uit het Domesday-boek: In Potone heeft Hugh een ½ virgate van het land van de gravin. Land voor 1 ploeg; het is er, met 1 kleinehouder. De waarde is en was 5s; vóór 1066, 2s. Graaf Tosti hield dit land in Potton, zijn landhuis. Gravin Judith houdt Potone zelf vast. Het antwoordt voor 10 huiden. Land voor 12 ploegen. In heerschappij 3½ huiden; 3 ploegt daar. 18 dorpelingen en 2 Freemen met 8 ploegen; een negende mogelijk. 13 kleine boeren en 3 slaven. 1 molen, 5s; weide voor 12 ploegen; weiland voor het dorpsvee. In totaal, waarde £ 12; wanneer verworven 100s; vóór 1066 £ 13. Koning Edward hield dit landhuis; het waren Earl Tosti's. Er waren 4 Vrijmensen die 1 huid en 1 virgate hadden; ze zouden kunnen verlenen aan wie ze zouden doen. In (Cockayne) Hatley gravin Judith heeft 3 huiden en 2½ virgates als één landhuis. Grond voor 6½ ploegen. In heerschappij 1 verbergen en ½ virgate; 2 ploegt er. 8 dorpelingen met 4½ ploegen; bos, 4 varkens. Waarde £ 6 5s; wanneer verworven 100s; vóór 1066 £ 6. Graaf Tosti hield dit landhuis. Het ligt in Potton, het eigen landhuis van de gravin. Een Freeman had 1 virgate; hij kon geven en verkopen en zich terugtrekken bij een andere heer. Ranulf-broer van Ilger houdt Everton van de gravin. Het beantwoordt voor 5 huiden. Grond voor 5 ploegen; 2 ploegt daar; 3 mogelijk. 4 dorpelingen; 5 kleine boeren. Weide voor 1 ploeg. Waarde £ 3; wanneer verworven 100s; zo veel vóór 1066. Earl Tosti hield dit landhuis. Het lag in Potton, het eigen landhuis van de gravin. Getrouwd 1) Uchtred. Kinderen: # Maud # Matilda # Adelise # Judith # Uhtred. Judith trouwde met 2) Ivo Children: #William #Waltheof de Hepple.
  • Zij is overleden rond 1086 in Winchester, Hampshire, England. Zij was ongeveer 31-32 jaar oud.
  • Een kind van Lampert de Lens en Adelaide Adeliza de Normandy

Gezin van Judith de Lens

Zij is getrouwd met Waltheof II Siwardson Earl of Huntington.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1070 te Huntington, Huntingdon, England.


Kind(eren):

  1. Matilda Waltheof  ± 1050-± 1131 
  2. Maud of Huntingdon  1074-1131 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Judith de Lens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Judith de Lens

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Judith de Lens


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Over de familienaam De Lens

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Lens.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Lens.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Lens (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Roddenhof is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ron Roddenhof, "Stamboom Roddenhof", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-roddenhof/I3587.php : benaderd 12 januari 2026), "Judith de Lens (± 1054-± 1086)".