6 januari » Henry Mill krijgt een octrooi op de schrijfmachine.
11 september » Overgave van het Catalaanse leger in de Spaanse Successieoorlog
31 oktober » George I van Groot-Brittannië wordt gekroond tot koning.
Trouwdag 5 mei 1744
De temperatuur op 5 mei 1744 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: geheel en zeer betrokken. Bron: KNMI
6 januari » Op de Royal Square in Saint Helier op het Kanaaleiland Jersey verslaan de Engelsen de Fransen in de Slag om Jersey. Zowel de Britse aanvoerder majoor Peirson als de Franse aanvoerder baron De Rullecourt komen om het leven.
13 maart » Astronoom William Herschel ontdekt de planeet Uranus.
5 augustus » De Slag bij de Doggersbank, een zeeslag tussen Nederland en het Verenigd Koninkrijk tijdens de Vierde Engels-Nederlandse Oorlog. De slag eindigt feitelijk onbeslist.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Chris Riteco, "Stamboom Riteco", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-riteco/I1334.php : benaderd 11 oktober 2026), "Hendrik Pietersz Soetelief (-1781)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.