9 april » Cercle Sportif Brugeois (Cercle Brugge) wordt opgericht binnen de muren van de school van de broeders Xaverianen.
18 april » Oprichting van de Nederlandse Adelsvereniging (NAV).
27 april » William Middlebrook De uitvinding van de paperclip (eerste patentaanvraag voor paperclipmachine).
3 mei » Oprichting van de Hongaarse voetbalclub Ferencvárosi TC.
10 augustus » In Stavanger wordt de Noorse voetbalclub Viking FK opgericht.
21 september » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Stuttgarter Kickers.
Dag van overlijden 26 mei 1978
De temperatuur op 26 mei 1978 lag tussen 9,2 °C en 17,8 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 1,9 uur zonneschijn (12%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
15 februari » Bokser Rudi Koopmans verliest in Ahoy' het duel om de Europese titel in het halfzwaargewicht van de Italiaan Aldo Travesaro.
16 maart » Aldo Moro wordt ontvoerd door de Rode Brigades.
1 juni » Opening van de Brouwerssluis in de Brouwersdam, zodat het Grevelingenmeer weer in verbinding staat met de Noordzee.
16 juni » De film Grease komt uit.
21 juni » Het Nederlands voetbalelftal zet Italië met 2-1 opzij in de halve finaleronde van het WK voetbal 1978 in Argentinië.
10 juli » Martina Navrátilová lost Chris Evert na 140 weken af als de nummer één op de wereldranglijst der proftennissters. De geboren Tsjechische moet die positie na 26 weken weer afstaan aan haar Amerikaanse collega.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Peeters Mathieu, "Stamboom FutureHistory van Mathieu Peeters", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-riske/I6350.php : benaderd 23 september 2026), "Franciscus Vergauwen (1899-1978)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.