Stamboom FutureHistory van Mathieu Peeters » Bertha Vandamme (1922-2024)

Persoonlijke gegevens Bertha Vandamme 


Gezin van Bertha Vandamme

Zij is getrouwd met Marcel de Meirleir.

 


Zondag15 januari is Marcel De Meirleir (100) overleden. Veel mensen in Koksijde kennen Marcel niet alleen als fotograaf, maar ook als de meester-kleermaker van de vroegere winkel ‘English Taylor’ in de Zeelaan.



100-jarige Marcel De Meirleir overleden Bertha en Marcel vierden vorig jaar nog hun 78ste huwelijksverjaardag. Bertha en Marcel vierden vorig jaar nog hun 78ste huwelijksverjaardag. — © Gemeente Koksijde KOKSIJDE - Zondag 15 januari is Marcel De Meirleir (100) overleden. Veel mensen in Koksijde kennen Marcel niet alleen als fotograaf, maar ook als de meester-kleermaker van de vroegere winkel ‘English Taylor’ in de Zeelaan. Daron Mertens Maandag 16 januari 2023 om 17:33 Marcel De Meirleir werd geboren op 25 november 1922 in Temse als zoon van Isidoor De Meirleir en Anna Daelman. Vader Isidoor was metaalbewerker en moeder Anna had een winkeltje in huishoudelijk textiel. Omdat er in volle oorlogstijd weinig werkaanbod was, ging hij in de leer bij een zelfstandig kleermaker. In 1943 dreigde de deportatie naar Duitsland, maar Marcel ontsnapte omdat hij een werkcontract versierde bij de rijkswacht in Antwerpen. Op 20 juni 1944 trouwde hij met Bertha Vandamme (100) uit De Panne. Na de oorlog zwaaide hij af als rijkswacht en startte met een eigen kleermakerszaak. Niet veel later werd de lokroep van de zee te sterk. Het koppel verhuisde, kleermakersatelier inbegrepen, naar de Middenlaan in Koksijde. In 1955 week kleermakerszaak English Taylor uit naar de Zeelaan. De exotisch klinkende naam van de winkel moest inwoners en toeristen verleiden. 78 jaar getrouwd Marcel De Meirleir is in binnen- en buitenland een autoriteit is op het vlak van fotografie. Hij behaalde zowel nationale als internationale prijzen. Onlangs liep er zelfs een expo over zijn werk in de Keunekapel. Hij schreef ook enkele boeken: Punt Omega en een prachtig fotoboek met foto’s die worden geflankeerd met gedichten van goede vriend Fernand Florizoone. Het koppel kreeg drie kinderen: Rudi, Nicole en Tania. Die schonken hen zes kleinkinderen en acht achterkleinkinderen. Bertha en Marcel vierden vorig jaar nog hun 78ste huwelijksverjaardag.

Zij zijn getrouwd op 20 juni 1944 te Temse, België, zij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bertha Vandamme?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Bertha Vandamme

Bertha Vandamme
1922-2024

1944

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 juni 1922 lag tussen 12,0 °C en 21,1 °C en was gemiddeld 16,0 °C. Er was 6,9 uur zonneschijn (41%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Kardinaal Achille Ratti wordt gekozen tot Paus Pius XI.
    • 9 juli » Johnny Weissmuller zwemt als eerste mens onder de minuut op de 100 meter vrije slag; in Alameda brengt de latere filmster (Tarzan) het wereldrecord op 58,6. Het oude record (1.00,4) stond sinds 24 augustus 1920 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot Duke Kahanamoku.
    • 28 oktober » Mars op Rome. Begin van fascistisch bewind van Benito Mussolini in Italië, in 1924 uitmondend in zijn alleenheerschappij.
    • 31 oktober » Triomftocht van Italiaanse zwarthemden n.a.v. succesvolle coup, waarop Mussolini en zijn Fascistische Partij aan de macht komen.
    • 4 november » De Britse archeoloog Howard Carter ontdekt het graf van de Egyptische farao Toetanchamon.
    • 29 november » In de graftombe van farao Toetanchamon wordt een enorme schat gevonden.
  • De temperatuur op 20 juni 1944 lag tussen 11,9 °C en 22,7 °C en was gemiddeld 16,8 °C. Er was 15,2 uur zonneschijn (91%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Deportivo Pereira.
    • 15 juni » De Verenigde Staten landen op Saipan.
    • 4 augustus » Anne Frank wordt, na te zijn verraden, opgepakt in Amsterdam. Ze was ondergedoken in het achterhuis van Prinsengracht 263 te Amsterdam.
    • 15 augustus » Operatie Dragoon: de Geallieerden vallen Zuid-Frankrijk aan.
    • 18 september » Britten torpederen de Junyo Maru. Meer dan duizend Nederlandse gevangenen komen om.
    • 8 december » Bij een overval op de Leeuwarder gevangenis Blokhuispoort worden 51 verzetsmensen bevrijd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Vandamme

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Vandamme.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Vandamme.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Vandamme (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peeters Mathieu, "Stamboom FutureHistory van Mathieu Peeters", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-riske/I4259.php : benaderd 25 december 2025), "Bertha Vandamme (1922-2024)".