Stamboom FutureHistory van Mathieu Peeters » Hector Clemens van Rossem (1907-1954)

Persoonlijke gegevens Hector Clemens van Rossem 


Gezin van Hector Clemens van Rossem

(1) Hij is getrouwd met (Niet openbaar).

Zij zijn getrouwd


(2) Hij is getrouwd met (Niet openbaar).

Zij zijn getrouwd


Notities over Hector Clemens van Rossem

Hector Van Rossem (°Temse, 11-07-1907, † Sint-Niklaas, 04-08-1954) wint de eerste beroepsrennerskoers in Temse op 16 juli 1929. Hij was zelf van Temse, maar dat wil niet noodzakelijk zeggen dat hij de overwinning ten geschenke kreeg. Hij won dat jaar immers ook een rit in de Ronde van België en de semiklassieker Brussel-Parijs. Hij reed dat jaar voor Alcyon, net als het daaropvolgende jaar waarin hij weliswaar geen overwinning boekte, maar toch opnieuw derde werd in de Ronde van België en tweede in alweer een andere semiklassieker Lyon-Genève-Lyon. Een jaar later stapte hij over naar de Vlaamse ploeg Libertas. Hij won de kermiskoers in Rupelmonde en werd tweede in de Omloop der Vlaamse Gewesten, die toen nog als rittenkoerswerd betwist. Vanaf 1932 had hij het statuut van “individueel”. Toen won hij de Omloop van België en een jaar later won hij opnieuw in Temse. In 1934 was zijn beste prestatie een derde plaats in Sint-Mariaburg. Dat vond hij blijkbaar zelf onvoldoende, zodat hij de fiets aan de haak hing. Hector overleed onverwach

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hector Clemens van Rossem?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hector Clemens van Rossem

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hector Clemens van Rossem

David Veyt
1829-1901

Hector Clemens van Rossem
1907-1954

(1) 
(Niet openbaar)
(2) 
(Niet openbaar)

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 22 juli 1907 lag tussen 5,6 °C en 13,9 °C en was gemiddeld 11,6 °C. Er was 0,5 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
      • 2 mei » In België komt de regering Jules de Trooz aan de macht.
      • 3 juli » Decreet Lamentabili Sanu Exitu van de Congregatie van de Inquisitie van de Romeinse Curie waarin 65 modernistische dwalingen worden veroordeeld.
      • 1 augustus » Robert Baden-Powell richt de padvinderij op.
      • 12 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Betis uit de stad Sevilla.
      • 17 oktober » De Scheveningse bomschuit Clara Johanna (SCH 1) loopt tijdens een zware storm op een zandbank voor de kust van Terschelling; er vallen 8 doden.
      • 6 november » Koets raakt bij dichte mist in het Hoendiep nabij Hoogkerk, 5 doden t.w. oud-commissaris Johan Æmilius Abraham van Panhuys, zoon Hobbe (burgemeester van Leek), hun echtgenotes en huisknecht.
    • De temperatuur op 4 augustus 1954 lag tussen 15,1 °C en 22,4 °C en was gemiddeld 18,9 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 7,3 uur zonneschijn (47%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1954: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,6 miljoen inwoners.
      • 7 mei » Einde van de Slag bij Điện Biên Phủ.
      • 17 mei » Het Amerikaanse Hooggerechtshof geeft een arrest in de zaak Brown vs. The Board of Education waardoor de Amerikaanse middelbare scholen gedesegregeerd worden.
      • 6 juni » Eerste Eurovisie-uitzending met een verslag van het Narcissenfeest in Montreux.
      • 7 oktober » Encycliek Ad Sinarum Gentem van Paus Pius XII aan het Chinese volk over de supranationaliteit van de Kerk.
      • 24 oktober » Dwight D. Eisenhower belooft Amerikaanse steun aan Zuid-Vietnam.
      • 22 december » Oprichting van de Russische voetbalclub Baltika Kaliningrad.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Rossem


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Peeters Mathieu, "Stamboom FutureHistory van Mathieu Peeters", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-riske/I29343.php : benaderd 28 juli 2026), "Hector Clemens van Rossem (1907-1954)".