Stamboom FutureHistory van Mathieu Peeters » Jacobus "Jacques" (Jacobus "Jacques") de Meireleir‎ (De Meirleir) (1758-1818)

Persoonlijke gegevens Jacobus "Jacques" (Jacobus "Jacques") de Meireleir‎ (De Meirleir) 


Gezin van Jacobus "Jacques" (Jacobus "Jacques") de Meireleir‎ (De Meirleir)

Hij is getrouwd met Catharina Francisca Adriaenssens‏‎.

Gezinsbeschrijving uit Genealogie van de familie De Meireleir - De Meirleir, onderzoek door Peeters Mathieu. Graag refereren indien u deze bron gebruikt:


 


DE MEIRELEIR Jacobus x ADRIAENSSENS Catharina Francisca


(27 apr 1758, Temse – 24 juli 1818, Temse) & (6 april 1762, Temse – 1 juli 1818, Temse)


Huwelijk op 17 mei 1789, Temse


 


Jacobus De Meireleir werd geboren op donderdag 27 april 1758 in Temse.  In 1787 werd Jacobus peter van Joanna Theresia De Meireleir, de dochter van oudere broer Petrus Josephus. Jacobus zelf ging aan de slag als dagloner. Jacobus was al 31-jaar oud wanneer hij op 17 mei 1789 huwt met de vier jaar jongere Catharina Francisca Adriaenssens. Catharina Francisca was aan het werk als kantwerkster. Ze was de dochter van Josephus en Catherine Philippina Maes, maar haar moeder was al overleden van toen Catharina-Francisca amper zes jaar oud was. Haar vader, Josephus, was echter snel hertrouwd met Maria Francisca Van Der Spurte.


Tijdens het huwelijk van Jacobus De Meireleir en Catharina-Francisca Adriaenssens was het koppel eigenlijk al in blije verwachting van hun eerste kindje. Drie maand na hun huwelijk kwam op 29 augustus 1789 de kleine Josephus op de wereld. Twee jaar later volgde er een broertje, Henricus. Maar dit kindje werd maar twee maar oud. In februari 1793 trad Josephus op als getuige bij het huwelijk van Petrus Nicolas De Bruyne en Maria Jacoba De Keersmaecker


Op 29 november 1793 volgde er voor het eerst een dochter Sophia en in 1795 een zoon Francis. Pas in 1804 kwam een laatste kindje op de wereld, Lucia. Maar ook zij werd maar 2 maand oud. In datzelfde jaar werkte vader Jacobus als dagloner. Hij kon ook datzelfde jaar zijn eigen naam schrijven en deed dit dan ook bij de burgerlijke stand. Zijn echtgenote, Catherine Francisca was zelf ongeletterd.


Het gezin van Jacobus en Catharina-Francisca bestond dus in 1805 uit slechts drie kinderen: Jozef, Sophie en Francis. De oudste zoon, Josephus ging aan de slag als wever.


Catharina Adriaenssens overleed op 1 jul 1818 in haar woning in de Oeverstraat op 56-jarige leeftijd. Amper 23 dagen later overleed ook haar echtgenoot Jacobus De Meireleir in diezelfde woning. Hijwerd 60 jaar.


Op 25 oktober 1819 beviel dochter Sophia, die aan het werk was als kantwerkster, van een voorhuwelijkse zoon: Dominicus. Na de geboorte van haar zoontje ging Sophia aan het werk als dienstmeid. Zo belande ze in het naburige Hamme. In 1821 trad ze in het huwelijk met de beurtschipper SeraphinusVerherren uit Hamme en vertrekt ze naar zijn geboortedorp.

Zij zijn getrouwd op 17 mei 1789 te Temse, België, hij was toen 31 jaar oud.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus "Jacques" (Jacobus "Jacques") de Meireleir‎ (De Meirleir)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacobus "Jacques" (Jacobus "Jacques") de Meireleir‎ (De Meirleir)

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 mei 1789 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer half bewolkt winderig. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1789: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » George Washington wordt unaniem tot eerste President van de Verenigde Staten gekozen.
    • 28 april » Muiterij op de Bounty onder leiding van Fletcher Christian tegen kapitein William Bligh
    • 5 mei » Het Cahier de doléances wordt aangeboden aan de Franse Staten-Generaal, waarmee de Franse Revolutie begint
    • 3 oktober » George Washington roept 26 november 1789 de eerste Thanksgiving Day in het bestaan van de Verenigde Staten uit.
    • 27 oktober » Slag bij Turnhout tegen de Oostenrijkers.
    • 6 november » Oprichting van het Bisdom Baltimore, het eerste rooms-katholieke bisdom in de Verenigde Staten van Amerika
  • De temperatuur op 24 juli 1818 lag rond de 32,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1818: Bron: Wikipedia
    • 5 februari » In Zweden begint de heerschappij van het Huis Bernadotte.
    • 18 juni » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Kaap de Goede Hoop.
    • 30 juni » Verheffing van het Bisdom Warschau in Polen tot Aartsbisdom Warschau.
    • 30 september » Willeskop wordt een gemeentewapen verleend.
    • 3 december » Illinois wordt de 21e staat van de Verenigde Staten.
    • 24 december » Stille Nacht, gecomponeerd door Franz Gruber, wordt voor het eerst uitgevoerd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Meireleir‎ (De Meirleir)


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peeters Mathieu, "Stamboom FutureHistory van Mathieu Peeters", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-riske/I2495.php : benaderd 24 december 2025), "Jacobus "Jacques" (Jacobus "Jacques") de Meireleir‎ (De Meirleir) (1758-1818)".