De temperatuur op 29 mei 1907 lag tussen 2,6 °C en 14,2 °C en was gemiddeld 8,7 °C. Er was 8,3 uur zonneschijn (51%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
15 april » Oprichting van de Argentijnse omnisportclub Unión de Santa Fe.
24 april » Oprichting van de Egyptische voetbalclub Al-Ahly.
19 juni » Oprichting van de Finse voetbalclub HJK Helsinki.
8 september » Encycliek Pascendi Dominici Gregis van paus Pius X over de leerstellingen van het modernisme.
17 oktober » De Scheveningse bomschuit Clara Johanna (SCH 1) loopt tijdens een zware storm op een zandbank voor de kust van Terschelling; er vallen 8 doden.
21 december » Bloedbad in de school Santa María in Iquique in Chili. 2200 mensen worden door het leger doodgeschoten.
Dag van overlijden 18 april 1981
De temperatuur op 18 april 1981 lag tussen 0,1 °C en 10,4 °C en was gemiddeld 5,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 6,9 uur zonneschijn (49%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het ??. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
Van vrijdag 11 september 1981 tot zaterdag 29 mei 1982 was er in Nederland het kabinet Van Agt II met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA).
5 januari » De eerste uitzending van het NOS Jeugdjournaal, gepresenteerd door Leontien Ceulemans.
31 mei » Gilles Villeneuve wint in een Ferrari de Grand Prix Formule 1 van Monaco.
28 juli » Een aardbeving met een kracht van 7,3 op de schaal van Richter treft de provincie Kerman in Iran; tussen de vier- en achtduizend mensen komen om het leven.
1 september » Willy Jansen (PSV), Ruud Gullit (Haarlem), Wim Kieft (Ajax) en Frank Rijkaard (Ajax) maken hun debuut voor het Nederlands voetbalelftal, dat in een oefenwedstrijd in Zürich met 2-1 verliest van Zwitserland. John Metgod maakt de enige treffer voor Oranje.
10 oktober » In Bonn houden 200.000 à 300.000 betogers tegen kernwapens de grootste demonstratie uit de geschiedenis van de Duitse Bondsrepubliek
18 november » Het Nederlands voetbalelftal wordt uitgeschakeld voor het WK voetbal 1982. Frankrijk is in het Parc des Princes met 2-0 te sterk. Michel Platini en Didier Six scoren na rust. Johan Neeskens (49ste) en John Rep (42ste) spelen hun laatste interland voor Oranje.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Peeters Mathieu, "Stamboom FutureHistory van Mathieu Peeters", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-riske/I14174.php : benaderd 23 september 2026), "Maria de Parade (1907-1981)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.