De temperatuur op 1 oktober 1888 lag rond de 10,3 °C. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 72%. Bron: KNMI
22 maart » Onder veenarbeiders in Appelscha breekt een grote staking uit; begin van de georganiseerde stakingen in Nederland.
15 juni » De regeerperiode van de Duitse keizer Wilhelm II begint.
21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
Trouwdag 1 mei 1907
De temperatuur op 1 mei 1907 lag tussen 2,6 °C en 9,0 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 19,5 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
6 januari » In Rome opent Maria Montessori haar eerste school waar ze haar didactische hervormingsplannen wil verwezenlijken.
21 februari » De veerboot SS Berlin breekt tijdens een storm in twee stukken op de pier van Hoek van Holland. 128 mensen komen om. Slechts zestien personen overleven de ramp.
26 februari » Oprichting van de Bataafse Petroleum Maatschappij in Den Haag.
8 augustus » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Augsburg.
12 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Betis uit de stad Sevilla.
6 november » Koets raakt bij dichte mist in het Hoendiep nabij Hoogkerk, 5 doden t.w. oud-commissaris Johan Æmilius Abraham van Panhuys, zoon Hobbe (burgemeester van Leek), hun echtgenotes en huisknecht.
Dag van overlijden 22 mei 1957
De temperatuur op 22 mei 1957 lag tussen 4,8 °C en 13,6 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 6,1 uur zonneschijn (38%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Peeters Mathieu, "Stamboom FutureHistory van Mathieu Peeters", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-riske/I10782.php : benaderd 23 september 2026), "Anna de Groep (1888-1957)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.