Hij is getrouwd met Gerritje de Groot.
Toestemming voor het huwelijk is 28 februari 1940 verkregen te Sliedrecht.
Zij zijn getrouwd op 12 maart 1940 te Sliedrecht, hij was toen 26 jaar oud.Kind(eren):
Op 13-jarige leeftijd begon Jan Leen te werken bij N.V. Scheepswerf en machinefabriek “De Biesbosch” aan de Maasstraat te Dordrecht (opgericht in 1917 en gesloten in 2000). In de avonduren ging hij naar de Ambachtschool, daarna studeerde hij voor machinist. In 1932 trad hij bij de Shell in dienst en voer op de wilde vaart in het Caraïbisch gebied (standplaats Curaçao, Nederlandsche Antillen). Tot aan zijn trouwen in 1940 verbleef hij in de West.
Op 26 april 1940 - kort na hun trouwen - vertrokken Jan Leen en Gerrie per spoor naar Genua (Italië) om aldaar in te schepen voor Nederlandsch-Indië op de “Christiaan Huygens” van de N.V. Stoomvaart Maatschappij Nederland. Daags erna voer het schip de haven uit, via Port Saïd (Egypte) en Colombo (het toenmalige Ceylon) kwamen zij op 16 mei 1940 te Balawan (Sumatra) aan. De eerste tijd verbleef Gerrie in Medan en Jan Leen werkte bij het gouvernement als werktuigbouwkundige in de haven van Surabaja, later woonden ze aan de Huisduinenweg 21 te Surabaja. Met de Japanse aanval op Pearl Harbor begon op 7 december 1941 de Tweede Wereldoorlog in dat deel van de wereld. Op 1 maart 1942 volgde de Japanse invasie van het eiland Java en op 8 maart 1942 vond de onvoorwaardelijke overgave van Nederlandsch-Indië plaats. Begin 1943 zijn ze gescheiden geïnterneerd geweest: Jan Leen in de kampen Werfstraat III Surabaja en Tjikudapateuh (15e bat.) te Bandung en Gerritje in de kampen Darmo Surabaja, Karangpanas (Semarang), Lamparsari (Semarang) en Tjideng te Batavia (het huidige Jakarta). Enige tijd na de capitulatie van Japan op 15 augustus 1945 zijn ze herenigd in het kamp Tjideng. In 1946 volgde de repatriëring met de “Sibajak” van de Rotterdamsche Lloyd.
Terug in Nederland is Jan Leen in 1947 aangenomen als constructeurtekenaar bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij N.V. (RDM). Hij heeft onder andere meegewerkt aan de bouw van het toenmalige vlaggenschip van de Holland Amerika Lijn: de “Rotterdam” (1957-1959). Tot zijn pensionering in 1975 heeft hij bij de RDM gewerkt. Overigens zette in die periode de teruggang van de Nederlandse scheepsbouwindustrie zich in vanwege concurrentie uit met name Zuid-Korea. Na een serie bedrijfsreorganisaties ging de RDM uiteindelijk in oktober 2004 failliet.
Tijdens de watersnoodramp van 1 februari 1953 woonde het gezin in een buitendijkse woning op Westeind 77; er was veel waterschade. Op dat moment was Gerrie hoogzwanger van Rokus. Tussen 1954 en 1995 woonden ze op Kerkbuurt 44. Jan Leen is jarenlang actief geweest als notabele in de kerkvoogdij van de Nederlands Hervormde Kerk aan de Kerkbuurt.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Jan Leendert Veth | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
1940 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Gerritje de Groot | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.