Stamboom Reinders-Van Nooren en Hofstee-Oosterbaan » Hermannus Reinder Heidema (1895-1973)

Persoonlijke gegevens Hermannus Reinder Heidema 

  • Hij is geboren op 6 april 1895 in Arnhem (GL).
    zoon van Edze Heidema en Tjolina Breedveld
  • Beroep: timmerman, agent van politie.
  • Hij is overleden op 5 mei 1973 in Deventer (OV), hij was toen 78 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 1 november 2019.

Gezin van Hermannus Reinder Heidema

(1) Hij is getrouwd met Geertruida Roeloffina van Nooren.

Zij zijn getrouwd op 28 februari 1917 te Zutphen (GL), hij was toen 21 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. Tonia Heidema  1919-1924
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)


(2) Hij is getrouwd met Fenna Oolbekkink.

Zij zijn getrouwd op 15 september 1955 te Deventer (OV), hij was toen 60 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hermannus Reinder Heidema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hermannus Reinder Heidema

Hermannus Reinder Heidema
1895-1973

(1) 1917
Tonia Heidema
1919-1924
(2) 1955

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. akte, akte 19

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 april 1895 lag rond de 5,5 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Benoeming van Henricus van de Wetering tot hulpbisschop van Utrecht.
    • 20 februari » De Engelse schaatser Albert E. Tebbit vestigt het werelduurrecord op de schaats in Leytestone: in één uur tijd schaatst hij 26448 m.
    • 24 maart » Bisschopswijding van Henricus van de Wetering, hulpbisschop van Utrecht, in de Sint Vituskerk te Hilversum.
    • 7 mei » Aleksandr Popov demonstreert radiotelegrafie voor leden van de Russische Sociëteit Natuurkunde en Chemie.
    • 25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
    • 28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.
  • De temperatuur op 15 september 1955 lag tussen 8,9 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 11,7 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (17%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
    • 12 maart » Openingsceremonie van de tweede Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Mexico-Stad.
    • 17 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético El Tanque.
    • 29 mei » Eerste file in Nederland.
    • 17 juli » In het Belgische Ploegsteert ontploft een niet gebruikte mijntunnel door blikseminslag. Er ontstaat een enorme krater.
    • 21 september » Voor het eerst is er een Nederlandse voetbalclub in een Europacuptoernooi actief. PSV verliest uit met 6-1 van Rapid Wien.
    • 18 december » Voetballer Loek den Edel maakt namens Ajax in het duel tegen Excelsior drie doelpunten in drie minuten.
  • De temperatuur op 5 mei 1973 lag tussen 8,5 °C en 20,7 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 3,2 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 6,6 uur zonneschijn (44%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 20 juli 1972 tot vrijdag 11 mei 1973 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel II met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1973: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,4 miljoen inwoners.
    • 24 februari » De Nederlandse Vereniging voor Vrijwillige Euthanasie wordt opgericht.
    • 14 maart » Evert Kreuze, Nederlands krachtsporter
    • 4 april » Opening van het World Trade Center in New York.
    • 5 juli » Generaal Juvénal Habyarimana pleegt een staatsgreep in Rwanda en verdrijft president Grégoire Kayibanda uit de macht.
    • 11 augustus » Eerste Hip Hop party door DJ Kool Herc.
    • 9 december » Autoloze zondag in Nederland en België.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Heidema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Heidema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Heidema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Heidema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Tonny Reinders, "Stamboom Reinders-Van Nooren en Hofstee-Oosterbaan", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-reinders/I254.php : benaderd 26 februari 2026), "Hermannus Reinder Heidema (1895-1973)".