Stamboom Reinderman » Pieter Hoogland (1901-1965)

Persoonlijke gegevens Pieter Hoogland 


Gezin van Pieter Hoogland

Hij is getrouwd met Neeltje Paarlberg.

Zij zijn getrouwd op 15 november 1923 te Broek op Langedijk, Nederland, hij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Dirk Hoogland  1925-2002

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Hoogland?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Hoogland

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Hoogland

Pieter Kos
± 1838-1907
Dieuwertje Out
± 1843-1906
Dirk Hoogland
1868-1928
Trijntje Kos
1868-1940

Pieter Hoogland
1901-1965

1923
Dirk Hoogland
1925-2002

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 mei 1901 lag tussen 7,9 °C en 26,0 °C en was gemiddeld 18,2 °C. Er was 12,1 uur zonneschijn (74%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Oprichting van het Gemenebest van Australië.
    • 28 januari » Scheepsramp SS Holland tijdens een zware storm op het hoofd van de Nieuwe Waterweg, 16 opvarenden verdrinken.
    • 7 februari » Koningin Wilhelmina trouwt met Prins Hendrik. De Gouden Koets wordt daarbij voor het eerst gebruikt.
    • 21 maart » Op de rede van Vlissingen wordt het Engelse schip Tay aangevaren door het Duitse Chemnitz, 14 doden.
    • 2 augustus » André Dumont ontdekt in de Belgische Kempen belangrijke kolenlagen.
    • 20 december » In Stockholm wordt de eerste Nobelprijs uitgereikt.
  • De temperatuur op 15 november 1923 lag tussen 0,3 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 3,5 mm neerslag. Er was 2,4 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1923: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,1 miljoen inwoners.
    • 4 april » Officiële opening van het Wilhelminakanaal.
    • 13 mei » Zaligverklaring van Robertus Bellarminus (1542-1621), Italiaans theoloog en kardinaal.
    • 12 juni » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur IJsland.
    • 21 juli » In Nederland begint de HDO, de voorloper van de AVRO, met radio-uitzendingen.
    • 12 november » Adolf Hitler wordt gearresteerd wegens zijn mislukte poging om op 8 november de macht te grijpen.
    • 23 november » Eerste officiële en regelmatige uitzendingen van Radio Belgique.
  • De temperatuur op 24 juni 1965 lag tussen 11,4 °C en 19,2 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 5,7 uur zonneschijn (34%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
  • Van 14 april 1965 tot 22 november 1966 was er in Nederland het kabinet Cals met als eerste minister Mr. J.M.L.Th. Cals (KVP).
  • In het jaar 1965: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,2 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Eerste uitzending van de Veronica Top 40.
    • 22 februari » Paus Paulus VI creëert 27 nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische priester Jozef Cardijn, stichter van de KAJ.
    • 12 juni » The Beatles ontvangen een lintje van de Britse vorstin.
    • 19 juni » Bij een staatsgreep in Algerije wordt president Ahmed Ben Bella afgezet. Kolonel Houari Boumédienne wordt de nieuwe machthebber.
    • 9 november » Groningen stopt met de Trolleybus.
    • 7 december » Paus Paulus VI van de Rooms-Katholieke Kerk, en patriarch Athenagoras I van de oosters-orthodoxe kerk heffen tegelijkertijd de wederzijdse excommunicatie op die bestond sinds 1054.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1896 » Cesar Bengzon, Filipijns rechter († 1990)
  • 1897 » Erich Korngold, Oostenrijks-Amerikaans componist († 1957)
  • 1902 » Eva May, Oostenrijks actrice († 1924)
  • 1903 » Bob Hope, Amerikaans komiek († 2003)
  • 1904 » Gregg Toland, Amerikaans cameraman († 1948)
  • 1905 » Jan Teulings, Nederlands acteur en regisseur († 1989)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hoogland

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hoogland.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hoogland.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hoogland (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Dimitri Reinderman, "Stamboom Reinderman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-reinderman/I32728.php : benaderd 8 januari 2026), "Pieter Hoogland (1901-1965)".