De temperatuur op 2 oktober 1908 lag tussen 9,2 °C en 25,3 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 10,3 uur zonneschijn (89%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
1 februari » Koning Karel I van Portugal en de kroonprins Lodewijk Filips, hertog van Braganza worden in Lissabon vermoord door republikeinen.
21 juni » In Londen demonstreren duizenden vrouwen voor vrouwenkiesrecht.
19 juli » Oprichting van Rotterdamse voetbalclub Feijenoord.
15 september » Explosie in stoomketel van kolenmijn Laura te Eygelshoven, 7 doden.
27 september » In het Amerikaanse Detroit rijdt de eerste T-Ford uit de fabriek; een auto waarvan er 15 miljoen gebouwd zullen worden.
5 oktober » Oostenrijk-Hongarije annexeert Bosnië, dat vanaf 1878 een condominium was, bestuurd samen met het Ottomaanse Rijk.
Dag van overlijden 6 februari 1975
De temperatuur op 6 februari 1975 lag tussen -3,3 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 1,0 °C. Er was 8,2 uur zonneschijn (88%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
16 mei » De Japanse Junko Tabei bereikt als eerste vrouw de top van de Mount Everest.
16 september » Papoea-Nieuw-Guinea wordt onafhankelijk van Australië.
3 november » Bij de introductie van de wereldranglijst der proftennissters bezet Chris Evert de eerste plaats.
10 november » De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties nam een resolutie aan die zionisme gelijkstelt aan racisme, maar die werd eind 1991 weer ingetrokken.
29 november » Robert Muldoon wordt verkozen tot premier van Nieuw-Zeeland.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Dimitri Reinderman, "Stamboom Reinderman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-reinderman/I28634.php : benaderd 12 januari 2026), "Alexander Hendriks (1908-1975)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.