De temperatuur op 13 april 1920 lag tussen 7,7 °C en 14,7 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 0,4 mm neerslag. Er was 5,3 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
23 januari » Nederland weigert keizer Wilhelm II uit te leveren.
20 april » Oprichting van de Poolse voetbalclub Ruch Chorzów.
13 mei » Heiligverklaring van Margaretha Maria Alacoque (1647-1690), Frans religieuze en mystica
17 mei » Het eerste verkeersvliegtuig landt op Schiphol
7 oktober » Het Ir. D.F. Woudagemaal te Lemmer wordt in gebruik genomen.
2 december » Armenië staat bij het Verdrag van Alexandropol gebied af aan Turkije.
Dag van overlijden 4 januari 2000
De temperatuur op 4 januari 2000 lag tussen 4,3 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 10,9 mm neerslag gedurende 8,2 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
16 maart » Lars Frölander scherpt bij de WK kortebaan (25 meter) in Athene het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag aan: 50,59.
17 september » Zwemmer Pieter van den Hoogenband scherpt bij de Olympische Spelen in Sydney het wereldrecord op de 200 meter vrije slag aan tot 1.45,35. De mondiale toptijd was met 1.45,51 in handen van Ian Thorpe.
20 september » Zwemster Inge de Bruijn verbetert bij de Olympische Spelen in Sydney haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag met drie honderdste van een seconde: van 53,80 naar 53,77.
12 oktober » Bij een zelfmoordaanslag op de Amerikaanse torpedojager USS Cole in de haven van Aden in Jemen vallen 17 doden en 39 gewonden; Osama bin Laden zou erachter zitten.
26 oktober » Laurent Gbagbo wordt als president gekozen in Ivoorkust.
21 november » De Iraakse premier Tariq Aziz zoekt toenadering tot Libanon, Syrië en Jordanië om één groot land te vormen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Dimitri Reinderman, "Stamboom Reinderman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-reinderman/I24060.php : benaderd 10 januari 2026), "Maartje du Gardijn (1920-2000)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.