Stamboom Potman (Markelo) » Jan Harmen "Jan" Potman (1933-1993)

Persoonlijke gegevens Jan Harmen "Jan" Potman 


Gezin van Jan Harmen "Jan" Potman

Hij is getrouwd met Jenneken Johanna Nijland.

Zij zijn getrouwd op 1 augustus 1956 te Markelo, Hof van Twente, Overijssel, Nederland, hij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Gerritjen G. Potman  1959-2005 
  2. (Niet openbaar)


Notities over Jan Harmen "Jan" Potman

╔═╡RECORD 13312╞════════════════════╡bs-geb╞════════╡MUTATIE DATUM 03-04-1998╞═╗


║ Aktenr : 70 ║


╟─┤VADER├──────────────────────────────────────────────────────────────────────╢


║ Naam : Hendrik Willem Potman ║


║ Beroep : timmerman Leeftijd: 26 ║


║ Woonplaats: Herike ║ ╟─┤GETUIGEN├───────────────────────────────────────────────────────────────────╢


║ Naam (1e) : Hendrik Jan Tjoonk ║


║ Beroep : landbouwer Leeftijd: 45 ║


║ Woonplaats: Markelo ║


║ Naam (2e) : Gerrit Jan Beltman ║


║ Beroep : landbouwer Leeftijd: 38 ║


║ Woonplaats: Markelo ║ ╟─┤MOEDER├─────────────────────────────────────────────────────────────────────╢


║ Naam : Gerritjen Markerink ║


║ Beroep : zonder beroep Leeftijd: ║ ╟─┤KIND├───────────────────────────────────────────────────────────────────────╢


║ Datum : 08-08-1933 Tijd: 19:00 ║


║ Voornaam : Jan Harmen Geslacht: M ║


║ Woonplaats: Herike ║


║ Info : ║ ║ ║


╚══════════════════════════════════════════════════════════════════════════════╝

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Harmen "Jan" Potman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Harmen "Jan" Potman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Harmen Potman


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 8 augustus 1933 lag tussen 12,1 °C en 22,2 °C en was gemiddeld 17,5 °C. Er was 4,7 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1933: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,2 miljoen inwoners.
      • 27 februari » Het Duitse parlementsgebouw, de Rijksdag in Berlijn, wordt in brand gestoken.
      • 15 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo Social y Cultural Iberia, kortweg Iberia.
      • 18 juni » Opening van het Stade Félix Bollaert in Lens, Frankrijk.
      • 30 augustus » Oprichting van Air France.
      • 10 september » Opening van de Waaslandtunnel, de oudste voertuigentunnel onder de Schelde in Antwerpen, bijgewoond door koning Albert I en koningin Elisabeth.
      • 17 oktober » De Duitse natuurkundige Albert Einstein vestigt zich in de Verenigde Staten, op de vlucht voor het nationaalsocialisme.
    • De temperatuur op 1 augustus 1956 lag tussen 10,4 °C en 16,4 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 12,9 mm neerslag gedurende 7,5 uur. Er was 0,9 uur zonneschijn (6%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1956: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,8 miljoen inwoners.
      • 14 maart » AMPEX Corp. demonstreert zijn eerste commerciële videotape recorder, de VRX-1000 (later hernoemd als Mark IV)
      • 21 april » De autosnelweg Brussel-Oostende wordt ingehuldigd door Koning Boudewijn.
      • 13 september » De dijk om de nieuwe IJsselmeerpolder Oostelijk Flevoland wordt gesloten.
      • 23 oktober » In Boedapest breekt de Hongaarse opstand uit.
      • 31 oktober » Hongaarse Arbeiderspartij wordt ontbonden en vervangen door een nieuwe communistische partij, de Hongaarse Socialistische Arbeiderspartij
      • 6 november » Nederland trekt zich terug van de Olympische Spelen in Melbourne uit protest tegen de Sovjet-inval in Hongarije.
    • De temperatuur op 13 december 1993 lag tussen 2,3 °C en 10,0 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 8,6 mm neerslag gedurende 8,3 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • In het jaar 1993: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 15,2 miljoen inwoners.
      • 7 maart » Het Rwandees Patriottisch Front en de regering van Rwanda tekenen een staakt-het-vuren in Dar-es-Salaam, Tanzania.
      • 18 april » Bij een confrontatie tussen het Senegalese leger en opstandelingen in de streek Casamance in het zuiden van het land komen volgens militaire bronnen tientallen mensen om het leven.
      • 29 juni » Hutu-kandidaat Melchior Ndadaye wint de presidentsverkiezingen in Burundi ten koste van zittend leider Pierre Buyoya.
      • 4 augustus » Japan erkent voor het eerst officieel dat het keizerlijke leger van het land tijdens de Tweede Wereldoorlog tienduizenden vrouwen uit Aziatische en Europese landen gedwongen heeft om Japanse soldaten seksueel ter wille te zijn.
      • 20 augustus » Een aardbeving met de kracht van zeven op de Schaal van Richter treft Papoea Nieuw Guinea.
      • 13 december » De Angolese verzetsbeweging UNITA besluit het overleg met de regering in de Zambiaanse hoofdstad Lusaka te boycotten, nadat UNITA-leider Jonas Savimbi bij een luchtaanval ternauwernood aan de dood zou zijn ontsnapt.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Potman

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Potman.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Potman.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Potman (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Gerrit Potman, "Stamboom Potman (Markelo)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-potman/I227.php : benaderd 5 maart 2026), "Jan Harmen "Jan" Potman (1933-1993)".